25. srpna 2010 10:18 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Sexu si nejvíce užívají Češi. Dělají to tak často jako Francouzi

Tvrdí to americký týdeník Newsweek, který sestavil žebříček kvality života v jednotlivých zemích světa. Podle něj je třeba Nizozemsko nejpřátelštější zemí vůči homosexuálním párům, na Maltě je zase nejkrásnější počasí. Nejlepším místem na světě pro sex je podle Newsweeku Česko.

Podle celosvětového výzkumu o sexu, který provedla firma Durex, která vyrábí kondomy "Češi praktikují sex tak často jako Francouzi, začínají s ním tak brzy jako Nizozemci a pohlavních nemocí se bojí tak málo jako Italové". 

Homosexuálním párům se žije nejlépe v Nizozemsku. Dvojice stejného pohlaví tam totiž získaly stejná práva jako heterosexuální páry už v roce 2001. V Amsterodamu se navíc každý rok koná jedna z nejlepších gay party na světě.

Gay party Amsterodam.

Psím miláčkům se spokojeně žije v Belgii. Jejich majitelé je mohou vodit téměř kamkoliv, do obchodů s potravinami, do restaurací, dopravních prostředků i na hudební festivaly. Belgičané totiž považují psa za člena rodiny.

Belgie


Na drakiádu do Indie, řidiči do JAR
Pokud vás už nebaví neustálé výkyvy počasí a velká zima, odjeďte na Maltu. Podle Newsweeku je na tomto středomořském ostrově nejkrásnější počasí. Od dubna do srpna tam téměř neprší, dlouhé suché léto osvěžuje jen mírný vítr. Na jaře a na podzim udržuje stálé příjemné podnebí vítr s názvem Xlokk, který vane od severního pobřeží Afriky.

Pohled na Maltské souostroví.

Naopak pořádně větrno mají v Indii, proto je nejlepším státem pro pouštění draků. Ze střech je tam pouští každý den, kromě toho se každoročně v lednu koná festival Makar Sankranti, tedy jakási indická "drakiáda", na kterou se sjíždí milion účastníků ze 36 zemí světa.


Nadšení řidiči by zase měli vyrazit do Jihoafrické republiky. Cesta z Johannesburgu do Kapského města, která je dlouhá přibližně 1300 kilometrů, vede úžasným terénem kolem opuštěných pláží a vysokých útesů.