Sobota 1. dubna 2023, svátek má Hugo
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sexuální nahrávka Monroeové se neprodala

Magazín

  7:17
BUENOS AIRES - O filmovou nahrávku Marilyn Monroeové z doby, kdy ještě nebyla slavnou herečkou, v nedělní aukci neprojevil nikdo zájem.

Marilyn Monroe foto: Reprofoto

Aukci organizoval argentinský obchodník Mikel Barsa, který podle agentury AP vyvolávací cenu stanovil na dva miliony argentinských pesos (přes 8,1 milionu Kč).

MARILYN MONROE

Šestiminutový černobílý záznam představuje souložící Marilyn, které v době jeho pořízení (1946 nebo 1947) bylo 21 let a vystupovala ještě pod svým jménem Norma Jeane Bakerová.

Oznámení o dražbě vyvolalo odpor amerických strážců odkazu slavné herečky. Pravost snímku zpochybnili, respektive tvrdili, že na filmu je někdo jiný. Podle americké mluvčí společnosti na ochranu hereččina odkazu Nancy Carlsonové Barsa v případě pravosti porušuje práva herečky na ochranu jejího obrazu a dopouští se podvodu. Filmový pásek není majetkem Barsy, vlastník není znám.

Křišťálová lupa 2011

Podle Barsy se Monroeová nechala při souloži nafilmovat v roce 1947, několik měsíců předtím, než uzavřela smlouvu s filmovým studiem Century Fox. Obchodník prohlásil, že neúspěch dražby se dal po vystoupení Carlsonové očekávat.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!