31. prosince 2015 10:00 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Seznam nejnudnějších konverzačních témat. O čem se na večírku nebavit?

Vánoční večírek - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vánoční večírek - ilustrační foto. | foto: Shutterstock

SYDNEY Sváteční období s příchodem Nového roku je plné rodinných setkání, večírků a oslav, během kterých bude krom alkoholu a laskomin běžnou součástí i nezávazná konverzace. Ovšem ne každý rozhovor je nutně zábavný či poučný, anebo alespoň snesitelný.

Abyste se vyhnuli nástrahám konverzačních pastí, připravil zpravodajský server News.com.au malý přehled témat, jimž byste se měli vyhnout. A pokud se dostanete do spárů milovníka monologů, který do některého z nich zabředne, rychle sáhněte pro mobil a s omluvou předstírejte naléhavý hovor.

CVIČEBNÍ REŽIM
Je jedno, jestli jste právě překonali magickou hranici XY kliků-sklapovaček-kilometrů, anebo se dokázali proplést do obzvlášť rafinované pozice jógy. Existuje prakticky stoprocentní jistota, že váš cvičební režim popisovaný do nejmenších podrobností nikoho zajímat nebude. Zkuste se tedy omezit na konstatování: „Jo, makám,“ nebo „zen, brácho“. Úplně to postačí.

VY
Pokud se co chvíli přistihnete, jak říkáte: „To mi připomíná, jak jsem onehdy...,“ pak pravděpodobně přednášíte a nekonverzujete. Zkuste svůj slovník obohatit tu a tam nějakou tou otázkou a pozor - počkejte si na odpověď a opravdu ji poslouchejte. Zjistíte, že vás budou mít ostatní mnohem radši.

POČÍTÁNÍ KALORIÍ
Ano, díky, uvědomuju si, že tahle pizza má víc kalorií než běžné denní jídlo, ale i tak se chystám ji zhltnout. Takže mě prosím nechte na pokoji a běžte si vzdychat nad svým libanonským salátem tabouli.

HUBNUTÍ
Jste úžasní, ať jste zhubli deset gramů nebo deset kilo - nebo vůbec ne. Radujte se, veselte se, ale hlavně zahoďte váhy nejen z domu, ale především ze své hlavy. Zbytečně kazí náladu.

SNY
Jistě, určitě byl váš sen jako živý-děsivý-divný, ale my jsme tam nebyli a ne, nedokážeme si tak docela představit, jak se váš dům proměnil v řeku a vy jste jedli košíčky. Sáhněte pro snář, rozklíčujte, co to mělo vlastně znamenat, a pak si spolu můžeme promluvit o tom, co se vám honí v hlavě.

DĚTSKÉ HISTORKY
Hodil by se nějaký systém (podpořený platformou v sociálních sítích), který by dělil historky o dětech na ty, které stojí za to šířit, a ty, které připadají vtipné jenom rodičům dítěte. Do první kategorie by mohla patřit ta malá holčička, co ve snaze urazit křičela: „Ty velká pohádková princezno!“ Do kategorie druhé by bez milosti měla putovat všechna dětská přeřeknutí připomínající vulgarity.

OPILECKÉ HISTORKY
Opileckých historek je dvanáct do tuctu, a stejně jako v případě historek dětských by měly procházet přísnou autocenzurou. Takže pokud nejde o něco naprosto výjimečného, anebo bizarního (třeba jako ten člověk, co si v opilosti nastrkal do uší a sandálů kuřecí kousky a promenádoval se s nimi), pak si je raději nechte pro sebe.

TĚHOTNÁ MEZI NETĚHOTNÝMI
Vznik nového života je bezpochyby úžasná věc a každá „těhulka“ má naprosté právo užívat si radosti s tím spojené a stěžovat si na potíže. Pokud ale překročí onu hranici, kdy si všechny netěhotné kolem ní začnou připadat prázdné, zbytečné a nedoceněné, pak něco není v pořádku.

ČTK