Pátek 6. prosince 2019svátek má Mikuláš 1 °C polojasno Předplatné LN
15. prosince 2011 15:00 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Šimpanz, který kouřil a žebral sladkosti, uhynul

Kouřící šimpanz - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kouřící šimpanz - ilustrační foto. | foto: ČTK

Zvířecí útulek u Los Angeles ztratil svou celebritu. Uhynul tam šimpanz Booie, který proslul svou zálibou v kouření cigaret. Své závislosti na nikotinu se ale dokázal zbavit. Příčina smrti 44letého lidoopa zatím není známa.

Šimpanz byl podle chovatelů výjimečný i tím, že se naučil několik výrazů ve znakovém jazyce. Svou schopnost využíval k žebrání sladkostí od návštěvníků, když jim pomocí znaků sdělil: "Booie vidí sladkosti v kapse." Šimpanzovo úmrtí bude pro zvířecí útulek znamenat finanční ránu.

Provozovatelé zařízení přiznali, že Booie byl hlavním lákadlem pro návštěvníky a díky svým několika vystoupením v televizi získal po celém světě fanoušky, kteří pak posílali útulku peníze.

Booie nebyl jediný proslulý kuřák mezi lidoopy. Návyk na tabák si vypěstoval například šimpanz Charlie v zoologické zahradě v Jihoafrické republice, který uhynul loni. Silným kuřákem byl i čínský šimpanz Si-ku, kterého ale chovatelé jeho závislosti zbavili - mimo jiné díky tomu, že mu začali pravidelně podávat pivo.

Lidovky.cz, ČTK
Premium

Konzumace jídla několikrát denně je klišé, tvrdí výživový poradce Fořt

Renomovaný výživový poradce Petr Fořt | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Napsal více než dvacet knih o zdravém životním stylu a boji s obezitou. Petr Fořt tvrdí, že žádný obecně platný návod...

Premium

Pes celý život čeká na to, až ho někdo sprdne, říká veterinář

Zvířecí ortoped a chirurg Roman Skala | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Do své ordinace v centru Prahy dochází den co den už 22 let, aby znovu na nohy postavil čtyřnohé domácí mazlíčky. „I...

Premium

Sedí s drahými mobily, dětem kupujeme kartáčky my, říká režisérka Výměny

Jana Rezková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kreativní producentka a režisérka Jana Rezková natáčí už patnáct let úspěšnou reality show Výměna manželek. Navštívila...

OVĚŘENO: Jak obstály olejíčky Frei öl® v testu?
OVĚŘENO: Jak obstály olejíčky Frei öl® v testu?

Propadli jste pleťovým a tělovým olejům a hledáte inspiraci? Vyzkoušeli jsme olejíčky Frei öl®, které slibují tu nejlepší péči pro pokožku dospělých i našich nejmenších.