Sobota 3. prosince 2022, svátek má Svatoslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sitcom předpověděl Kaddáfího smrt

Magazín

  8:51
NEW YORK - Diváci nejspíš kdysi měli věnovat větší pozornost americkému televiznímu sitcomu Second Chance, který sice běžel jen jednu sezónu v roce 1987, ale zjevně dokázal dohlédnout do budoucnosti, napsal magazín Hollywood Reporter.

Sitcom v 80. letech předpověděl smrt Kaddáfího na letošní rok

Už pilotní díl totiž předpověděl smrt libyjského vůdce Muammara Kaddáfího na rok 2011.

Sitcom představil karikaturu Kaddáfího v kanceláři svatého Petra, který rozhodoval o osudech mrtvých, zda půjdou do nebe nebo do pekla.

Kaddáfí nejprve protestoval, že přece nemůže být mrtvý, na což svatý Petr zareagoval: "Ale ano, jste docela mrtvý, naprosto mrtvý. Copak jste si myslel, že budete žít navždy?" Načež se ho Kaddáfí pokusil zastřelit samopalem a vysloužil si od svatého Petra pokárání, že "nikdy neměl smysl pro humor".

Nakonec svatý Petr rozhodl, že Kaddáfí půjde do pekla, a protože má na svědomí smrt mnoha lidí, stráví věčnost coby lidská bomba, která každé dvě minuty exploduje.

Sitcom předpověděl Kaddáfího smrt na 29. července 2011. Ve skutečnosti byl libyjský vůdce zabit tento čtvrtek v Syrtě, což znamená chybu v odhadu jen o necelé tři měsíce.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!