Úterý 28. listopadu 2023, svátek má René
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Slovenská policie řeší případ českých turistů. Ztratili řízky

Magazín

  6:00
BRATISLAVA/PRAHA - Bizarní případ řeší policisté na Slovensku. Manželský pár z Česka ohlásil tamní policii na termálním koupališti v Podhájské u Nitry, že jim někdo z deky ukradl oběd, jednalo se o řízky.

Řízky - ilustrační foto foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

„Během letní sezóny naši policisté každoročně navštěvují koupaliště a apelují na turisty, aby si své osobní věci střežili a měli je neustále na očích,“ píší slovenští policisté ve své tiskové zprávě. Při této preventivní akci slovenských policistů došlo podle jejich slov ke kurióznímu případu. „Manželský pár z České republiky nám oznámil, že jim někdo ukradl z deky řízky, které si přinesl k obědu ve chvíli, kdy byl v bazénu,“ popsali policisté v tiskové zprávě.

Slovenští policisté si případ nenechali pro sebe a zveřejnili ho na svých sociálních sítích. S tím se však strhla lavina posměšných komentářů na typické chování Čechů na dovolených. „Češi bez řízků? Hádám, že jsou hladoví dodnes,“ píše jeden z uživatelů. „To mě ani nepřekvapuje, že zmizelé řízky jsou schopní řešit bratři z Česka,“ přidává se další diskutér. Někteří uživatelé český pár hájí a zajímá je, jak slovenská policie celý případ vyřešila. To už však slovenská policie ve své tiskové zprávě nezmiňuje.

Policie rovněž upozornila řidiče, aby si nenechávali osobní věci v zaparkovaných automobilech. „Čtyři ženy si uložily do kufru kabelky, ve kterých měly osobní doklady a peníze a chtěly je tam nechat během pobytu na koupališti,“ zmiňuje slovenská policie.

Autor: