27. října 2010 21:50 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Slovenský soud pátrá po 200leté ženě, má se příhlásit úřadům

Ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ilustrační foto | foto: Shutterstock

BRATISLAVA Soud v západoslovenském Trenčíně vyzval 192letou ženu, aby se do jednoho roku přihlásila úřadům. Soud své rozhodnutí vysvětlil tím, že jinak by ji nemohl prohlásit za mrtvou. Její potomek totiž potřebuje úmrtní list, aby mohl uzavřít dědické řízení.

Podle mluvčího trenčínského soudu Romana Tarabuse se nepředpokládá, že by žena ještě žila. Také dodal, že podobné případy už byly zaznamenány.

"Zjistili jsme narození, zjistili jsme, kdy se vdala, ale kdy zemřela, to jsme nenašli," řekl potomek ženy Pavol Petrúšek v televizi TA3. Nad jednáním soudu ale kroutil hlavou, podle něj ve světě nic takového neexistuje.

Nejstarší Slovenkou je v současnosti Hedviga Sekerášová, které je 108 let. Světovou potvrzenou rekordmankou dlouhověkosti je podle Wikipedie Francouzka Jeanne Calmentová, která se dožila 122 let a 164 dnů. Zemřela v roce 1997.

ČTK, Lidovky.cz

KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo
KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo

Měli jste možnost si přečíst o mém porodu a o pobytu v porodnici na šestinedělí. Nyní bych chtěla rozvést poslední a nejtěžší část mého příběhu. První půlrok mého mateřství.