Úterý 5. prosince 2023, svátek má Jitka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Snědl za deset minut 68 hot-dogů a vyhrál

Magazín

  8:41
NEW YORK - Joey Chestnut, tradiční šampion v pojídání čehokoli, dnes v New Yorku na Coney Islandu potřetí za sebou vyhrál soutěž v pojídání párků v rohlíku. S 68 zhltnutými hot dogy za deset minut tak ustanovil nový rekord.

Joey Chestnut ustanovil nový rekord v pojídání párků. foto: ČTK

"Je to skvělé," komentoval své vítězství pětadvacetiletý Kaliforňan Chestnut poté, co porazil svého tradičního rivala a šestinásobného vítěze soutěže Japonce Takeru "Cunami" Kobajašiho. Ten dokázal sníst 64 a půl hot dogu. "Věděl jsem, že mám kapacitu pro více než 70 hot dogů," prohlásil Chestnut. Ve druhé minutě soutěže prý cítil, že jeho tělo "spolupracuje".

Na třetím místě skončil Patrick Bertoletti, který si dokázal poradit s 55 párky.

Chestnut se každým rokem lepší. V roce 2005 ho Kobajaši porazil poměrem 49 ku 32 snědeným hot dogům. Každým rokem je ale náročnější zvítězit. V první ročníku této soutěže, který se uskutečnil v roce 1916, stačilo Jamesi Mullenovi k vítězství 13 párků, v roce 2000 pak 25 kusů.

Mezi Chestnutovy výkony patří mimo jiné 45 dílků pizzy za deset minut či 103 hamburgerů za osm minut. Momentálně také stojí v čele žebříčku Mezinárodní federace soutěžního pojídání.

Autor:

Aby byly potraviny čerstvé: Soutěžíme o chladící kapsy od Nowaca
Aby byly potraviny čerstvé: Soutěžíme o chladící kapsy od Nowaca

Chladící tašky jsou užitečné pro udržení potravin a nápojů chladných, když jste mimo domov. Jsou skvělé i pro každodenní použití, například při...