Úterý 30. května 2023, svátek má Ferdinand
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Socha na Maltě připomíná pohlavní úd, kvůli papeži ji odstraní

Magazín

  15:22
VALLETA - Starosta města Luga ležícího poblíž maltského mezinárodního letiště vyzval k odstranění monumentálního artefaktu, který svým tvarem připomíná mužský pohlavní úd. Důvodem je to, aby se jím necítil být uražen papež Benedikt XVI., který středomořský ostrov navštíví o tomto víkendu.

Papež Benedikt XVI. foto: Reuters

Dílo nazvané Středomořský sloup.Starosta John Schembri prohlásil, že tato "hanebná, vulgární, obscénní a trapná" skulptura musí být na znamení úcty k papeži odstraněna.

Dílo nazvané Středomořský sloup vytvořil Paul Vella Critien, který podobné monumenty instaloval v Německu, Itálii a v australských městech Melbourne a Sydney.

Od ledna 2006, kdy byl sloup tyrkysové barvy se zelenými, červenými a žlutými skvrnami instalován u vstupu do města, mnozí obyvatelé převážně katolického ostrova si stěžovali. Podle jeho autora je avantgardní sloup inspirován starým Egyptem a "ukazuje k věčnosti", napsala agentura AFP.

Autoři: ,

Voňavé a čisté oblečení? Vyzkoušejte dezinfekci od Sanytolu
Voňavé a čisté oblečení? Vyzkoušejte dezinfekci od Sanytolu

Sanytol je jedničkou u přípravků do kuchyně i koupelen, znáte ale dezinfekci na prádlo? Že ne? Zapojte se s námi do testování a vyzkoušejte novinku...