Pondělí 23. května 2022, svátek má Vladimír
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Španělská legie se potýká s obezitou. Vojáci musí zhubnout, aby směli na přehlídky

Magazín

  8:01
MADRID - Španělská legie, elitní útvar královské armády, se nečekaně potýká s obezitou. Podzimní lékařská kontrola jejích 3000 příslušníků ukázala, že s vysokou nadváhou se jich potýká šest procent, což je 180 vojáků. Podle armádních zdrojů se velení rozhodlo přinutit je k zhubnutí pod pohrůžkou, že se jinak nebudou moci účastnit vojenských přehlídek.

Vojáci Španělské legie. foto: Wikipedia, LCpl. Andrew Williams (USMC), Defense Visual Information Center

„Bez zvýšených nároků bychom byli odsouzeni k ztrátě prestiže,“ citoval z interního dokumentu místní deník El País. Hranici obezity, tedy 30 bodů indexu tělesné hmotnosti BMI, překročil nečekaně vysoký počet lidí.

Proč Španělé večeří tak pozdě? Žijí ve špatném časovém pásmu

Podle agentury AFP nejmenovaný vojenský zdroj uvedl, že zatím nehrozí nikomu z vojáků z jednotky přímý vyhazov. Předpokládá se, že vyloučení z přehlídek či dalších aktivit, kde by obtloustlí vojáci dělali jednotce špatnou reklamu, bude dostatečnou motivací pro to, aby svou tělesnou schránku dobrovolně sami potrápili potřebným fyzickým cvičením.

Armáda se potýká s nedostatkem posiloven

Podle listu El País se stejným typem problému potýká celá španělská armáda, která disponuje jen malým množstvím posiloven s moderními přístroji. Jednou z příčin zhoršující se kondice bojových sil v zemi je prý také zvyšující se průměrný věk vojáků.

Španělská legie vznikla před necelými sto lety po vzoru francouzské cizinecké legie. Slouží v ní ale převážně rodilí Španělé.

Autor:

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Vláda má 20 korun z každého litru benzinu, říká šéf sítě levných čerpacích stanic

Premium Nikoho nenechají na pochybách, že tohle je nízkonákladová firma, kde se nehýří. Okázalost tu nemá místo. Spolumajitel...

Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....

Mohlo by vás zajímat