28. listopadu 2013 6:15 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Španělský soud osvobodil klavíristku, hrozilo ji vězení za hluk

Soudcovské kladívko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Soudcovské kladívko | foto: Shutterstock

MADRID Španělský soud osvobodil klavíristku, které hrozilo vězení kvůli tomu, že rušila sousedy hrou na piano. Prokuratura přitom žádala odnětí svobody v délce 7,5 roku (později to snížila na 20 měsíců) za "ničení životního prostředí pomocí hluku" a za způsobenou psychickou újmu.

Potrestáni měli být i rodiče sedmadvacetileté dívky, kteří prý byli spolupachateli, protože ji v hraní podporovali. I je ale soud v Gironě zprostil veškerých obvinění. Informovala o tom agentura AP.

ČTĚTE TAKÉ:

Pianistka Laia Martinová, pro kterou chtěla prokuratura také čtyřletý zákaz hraní na klavír, prý ještě jako studentka v letech 2003 až 2007 v pyrenejském městečku Puigcerd? svou hrou rušila sousedy. Na nástroj cvičila pět dní v týdnu, osm hodin denně, argumentovali žalobci. Sousedka Sonia Bosomová údajně v důsledku toho trpí poruchami spánku, úzkostnými stavy a záchvaty paniky.

Obhajoba považovala všechna tato obvinění za "naprosto přehnaná" a soud jí dal nyní za pravdu. Ve svém verdiktu uvedl, že tvrzení paní Bosomové jsou "nevěrohodná a zveličená".

Lidovky.cz, ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
PROJEKTOVÝ MANAŽER

Advantage Consulting, s.r.o.
Praha
nabízený plat: 75 000 - 100 000 Kč