Čtvrtek 30. listopadu 2023, svátek má Ondřej
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Spice Girls opět v záři reflektorů

Magazín

  11:27
VANCOUVER - Britská skupina Spice Girls odstartovala své světové turné. Koncertní šňůra jedné z nejúspěšnějších dívčích skupin všech dob, která se koná po několikaleté odmlce, začala v neděli večer v kanadském Vancouveru, kde si pětici zpěvaček přišlo poslechnout na 15 tisíc lidí.

Skupina Spice Girls zahájila svůj comeback koncertem v kanadském Vancouveru, který je první zastávkou na jejich turné. foto: AFP

Dámská pětka, která se svého času proslavila pod dívčími přezdívkami Posh, Baby, Sporty, Ginger a Scary, zahájila nedělní koncert svými největšími hity, vůbec první byla píseň Spice Up Your Life. Agentura AP uvedla, že mezi celebritami v hledišti byl nejen slavný fotbalista David Beckham, manžel Victorie Beckhamové a údajně oficiální fotograf turné, ale i kanadská zpěvačka Avril Lavigne.

Spice Girls prodaly na letošní turné přes 750 tisíc vstupenek. V Británii i jinde musely koncerty přidávat - lístky na první londýnský koncert se prodaly za 38 vteřin. Jen v Británii bude od 15. prosince 17 koncertů. Spice Girls budou zpívat také v dalších evropských, kanadských a severoamerických městech. Uvažuje se o tom, že se koncertní šňůra prodlouží a Spice Girls zazpívají i v Jihoafrické republice a Jižní Americe.

Poslední společné turné jedné z komerčně nejúspěšnějších skupin všech dob, která v polovina 90. let kralovala hitparádám, se konalo před devíti lety. V květnu 1998 během koncertní šňůry skupinu opustila Geri Halliwellová. Zbývající čtveřice ještě v roce 2000 společně nahrála album, ale v únoru 2001 se každá vydala svou vlastní cestou. Letos v létě ohlásily společný návrat na koncertní pódia.

Návrat jako automat na peníze Skupina, která vznikla „uměle“ díky castingu v roce 1994, zaznamenala obrovský úspěch už svým prvním singlem Wannabe v roce 1996, který se stal okamžitě jedničkou hitparád ve více než třicítce zemí. Během pěti let existence prodaly Spice Girls na 55 milionů cédéček a měly devět písní na nejvyšší příčce britské hitparády.

Pozornost nepoutaly pouze svou hudbou, která ostatně hudebním expertům příliš k srdci nepřirostla. Z dívek se staly ostře sledované celebrity, které plnily titulky bulvárního tisku. Magická moc Spice Girls působí dodnes velmi hmatatelným způsobem. Je očividné, že u této pětice zdaleka nejde jen o hudbu. Obchodní řetězec Tesco uvedl, že nová kampaň, v níž za 100 tisíc liber pro každou vystupují všechny Spice Girls, a na kterou se na You Tube podívalo už přes milion lidí, rozpumpovala prodej vybraného zboží. Kromě turné také vydaly výběr největších hitů včetně dvou nových písní. Jejich nové album Greatest Hits však spadlo hned druhý týden v anglickém žebříčku na sedmé místo.
Autor: