Sobota 9. prosince 2023, svátek má Vratislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Stále nemáte vánoční dárky? Přicházejí chytré hračky: Kiumbové

Magazín

  14:40
PRAHA - Kiumbové přicházejí! Chytrá, atraktivní a přírodu respektující hračka pro děti. Pět tajuplných tvorů, knížka pohádek s komiksem a stolní hrou pro celou rodinu. Ideální vánoční dárek... a navíc pomoci těm, kteří to potřebují.

Kiumbové foto: ShineBeanReprofoto

Figurky Kiumbů jsou vyrobeny z mastku, měkkého kamene, který se dá snadno opracovávat. Jsou vyráběny v Tabace, vesnici poblíž města Kisi v Keni. "Je to krásná, hustě obydlená oblast, plná kopečků, domečků, políček, banánů... a mastku," říká výrobce ShineBean a doplňuje: "Kamenná hrouda se nejprve ořeže pilou a oseká mačetou, konečný tvar a detaily obličejíků se poté vyřezávají nožíkem. Hotová figurka se ohladí smirkovým papírem a nabarví certifikovanými, netoxickými barvami."

Design pro Kiumby vytvořil renomovaný výtvarník a hudebník Maťo Mišík, který je také autorem komiksu. Příběhy napsala Klára Pospíšilová, autorka knihy Kozí doktorka, hru vytvářeli Radka Lomničková a Jakub Těšínský z České deskoherní společnosti. Hru, figurky i příběh jsme konzultovali s dětským psychologem Matějem Lipským. Hlasy, které lze slyšet na webových stránkách www.kiumbove.cz, patří členkám vokální kapely Yellow Sisters.

O hračce Kiumbové

- Krabice připomíná balík odněkud z daleka, na krabici je místo pro vepsání adresy dítěte
- V krabici je uloženo pět figurek Kimbů, kniha příběhů, stolní hra a domeček pro ukládání figurek Kiumbů
- Figurky se vyrábí ručně osekáním a vyřezáním z mastku, použité barvy jsou certifikované
- Kniha děti uvede do tajuplného příběhu Kiumbů, vypráví o dobrodružstvích, které s Kiumby zažily dvě české děti Márinka a Véna
- Část příběhu je vyprávěna u dětí oblíbenou komiksovou formou
- Součástí balíku je i hrací plán a žetony pro hru Kiumbiáda
- Kniha i hra zasvěcují děti do základních principů přírody
- V každé krabici je ukryté malé překvapení
- Tajuplný balík z Afriky je primárně určen pro děti od 7 do 11 let
- Figurky můžete koupit i samostatně
- Veškerý zisk z prodeje hračky i figurek je určen na charitativní projekty našeho sdružení ShineBean v Keni

Kiumbové

Záměrem projektu Kiumbové - Tajuplný balík z Afriky je umožnit keňským řemeslníkům vydělat si peníze na živobytí pro sebe a své rodiny, a zároveň povzbudit jejich vlastní snahu a aktivitu. S pomocí zjistí, že hranice jejich vesnice pro ně nejsou limitující. Že se svými výrobky se mohou uplatnit i na tak vzdálených a náročných trzích jako je ten evropský.

"Kdo pracuje, vydělává peníze, za které může poslat své děti do škol, koupit jídlo, léky a stát se nezávislým na vnější pomoci. Snažíme se všechny, s kterými pracujeme, vést k ekonomické soběstačnosti, podporovat jejich vlastní snahu, aktivitu a kreativitu. Ale život v nejchudších oblastech světa kreativitu příliš nepodněcuje. Proto jsme sami vytvořili produkt, který bychom mohli v Africe vyrábět, a dát tak místním lidem práci," říká výrobce. Veškerý zisk z prodaných kusů bude použit na projekty ShineBean v Keni.

Autoři:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!