Sobota 3. prosince 2022, svátek má Svatoslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Stařičká zlodějka klenotů prý opět kradla, tentokrát u Diora

Magazín

  6:40
ATLANTA - Z vězení v americké Atlantě byla tento týden na kauci propuštěna nechvalně známá zlodějka šperků, pětaosmdesátiletá Doris Payneová. Stařenka s dlouholetou kriminální minulostí mezinárodního rozsahu se opět ocitla za mřížemi poté, co podle policie ukradla náušnice v butiku Christian Dior v luxusním obchodním domě. Zachytila ji při tom bezpečnostní kamera, informovala americká média.
Šperky (ilustrační foto)

Šperky (ilustrační foto) foto: Shutterstock

Z vězení v americké Atlantě byla tento týden na kauci propuštěna nechvalně známá zlodějka šperků, pětaosmdesátiletá Doris Payneová. Stařenka s dlouholetou kriminální minulostí mezinárodního rozsahu se opět ocitla za mřížemi poté, co podle policie ukradla náušnice v butiku Christian Dior v luxusním obchodním domě. Zachytila ji při tom bezpečnostní kamera, informovala americká média.

V ruské obci se převrhl kamion s 20 tisíci lahvemi vodky. Nehodu slaví už týden

Payneová se krádežím drahých šperků „věnuje“ už celá desetiletí. V roce 2013 se stala hrdinkou filmového dokumentu The Life and Crimes of Doris Payne (Život a zločiny Doris Payneové), v němž se tvrdí, že žena za svou kariéru ukradla „od Monte Carla po Japonsko“ šperky v hodnotě asi dva miliony dolarů.

Modus operandi Payneové je prý většinou stejný: do obchodu vejde v přestrojení za zámožnou dámu a nechá si ukázat šperky. Pak použije veškerý svůj šarm, až prodavač přestane dávat pozor a zapomene, kolik kusů před ní vlastně vyložil, a s jedním z nich odejde.

Dlouhá kariéra

Dcera horníka ze Západní Virginie začala krást šperky ve 23 letech, kdy z jednoho klenotnictví odnesla diamanty za 22 000 dolarů. „Tak dlouhá kariéra je velice vzácná. Lupiči většinou skončí, když mají dost peněz a nechtějí dál riskovat, nebo zemřou,“ řekl agentuře AP předseda amerického sdružení pro bezpečnost klenotnictví John J Kennedy. Payneová se už mnohokrát dušovala, že s krádežemi skončí, naposledy před dvěma lety.

Autor:

Právě čtete