Sobota 30. září 2023, svátek má Jeroným, Ráchel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Šternberk chce zlepšit český rekord ve sběru vybitých baterií

Magazín

  13:13
ŠTERNBERK - Obyvatelé Šternberku na Olomoucku chtějí vylepšit národní rekord ve sběru vybitých baterií. Pokusí se o to v polovině září v centru města. Dosavadní rekord drží město Žatec, jehož obyvatelé nasbírali během pěti hodin v přepočtu 28 gramů vybitých baterií na jednoho obyvatele, řekla mluvčí šternberské radnice Irena Černocká.
Baterie (ilustrační foto)

Baterie (ilustrační foto) foto: Reprofoto

Akci připravuje město ve spolupráci se společností Ecobat, která se v Česku zabývá sběrem a likvidací použitých baterií. "Pokus o překonání rekordu má přispět k lepší informovanosti obyvatel Šternberka o problematice sběru vybitých článků a seznámit je s kroky, které město spolu se společností Ecobat v této oblasti podniká," uvedla mluvčí.

Dosavadní národní rekord ve sběru vybitých baterií na jednoho obyvatele drží od letošního dubna město Žatec. Jeho obyvatelé přinesli během pěti hodin 538 kilogramů baterií, což v přepočtu na jednoho obyvatele představuje 28 gramů. Po dobu pěti hodin budou moci nosit baterie i obyvatelé Šternberku. "Sbírat se budou baterie všeho druhu. Od plochých, přes tužkové, devítivoltové, monočlánky, knoflíkové články až po akumulátory z mobilních telefonů nebo notebooků. Autobaterie nepřijímáme," upřesnila manažerka společnosti Ecobat Lenka Kvapilová.

Akce se uskuteční 12. září v centru Šternberku při příležitosti tradičního Ekojarmarku a řemeslných trhů.
Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!