14. října 2011 15:00 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Stoletý muž v turbanu chce zaběhnout maraton

Rekordman s turbanem Fauja Singh chce jako první ve 100 letech urazit maraton. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Rekordman s turbanem Fauja Singh chce jako první ve 100 letech urazit maraton. |

Stoletý sikh Fauja Singh chce v neděli v Torontu jako první v tomto věku dokončit maraton a vstoupit tím do Guinnessovy knihy rekordů. Ve své věkové kategorii drží rodák z Pandžábu s britským občanstvím světové rekordy na tratích od 100 do 5000 metrů.

Maratonskou trať dlouhou 42,195 metru zvládl Singh nejrychleji v roce 2003 právě v Torontu, kdy zaběhl čas 5:40:01. "Už se na to těším," řekl před nedělním startem prostřednictvím svého trenéra a tlumočníka.

S běháním začal Singh před 20 lety poté, co za tragických okolností přišel o manželku a dítě. V kondici se pouze 52 kilogramů vážící muž udržuje i díky přísné dietě, která se skládá hlavně z čaje, toustů a kari.

Díky svému turbanu a dlouhým vousům je Singh v maratonském startovním poli nepřehlédnutelný. O svém životě sepsal knihu s názvem Tornádo s turbanem a objevil se dokonce v reklamní kampani Adidasu s hvězdami Davidem Beckhamem a Muhammadem Alim.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz