11. května 2009 12:43 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Stovky lidí si chtěly zahrát v novém Robinu Hoodovi

Chtějí si zahrát v novém Robinu Hoodovi. Stovky lidí ve frontě na konkurz. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Chtějí si zahrát v novém Robinu Hoodovi. Stovky lidí ve frontě na konkurz. | foto: Reprofoto

Více než tisíc lidí si chtělo zahrát v novém hollywoodském filmu o Robinu Hoodovi v hlavních rolích s Russellem Crowem a Cate Blanchettovou. Právě tolik filmových nadšenců přišlo na konkurz, který se nedávno konal ve waleském Pembroke Dock.

Režisér Ridley Scott však nebude moci vyhovět všem, do svého snímku hledá pouze asi 600 komparzistů. Ti by měli hrát členy armády zlotřilého šerifa z Nottinghamu.

Casting měla na starosti castingová firma se sídlem v Londýně. A i když se zájemci měli hlásit na internetu, tak jich bylo mnohem více než se původně zdálo. Přesto se organizátoři s velkým zájmem vypořádali. “Je to vlastně jednoduché. V podstatě utvoří frontu. Změří jim velikost na kostýmy, vyfotografují a odpoví na otázky," řekl  BBC jeden z pořadatelů k zásadám konkurzu.

Crowe a Scott mají díky filmu s názvem Nottingham šanci navázat na svou úspěšnou spolupráci z Gladiátora. Filmování by se mělo v jednom z waleských přírodncíh parků  naplno rozběhnout na přelomu června a července. Místních by se však prý nemělo nijak dotknout. Ostatně ti si na podobný rozruch musí zvyknout tak jako tak,  na stejném místě se má natáčet také závěrečný díl dobrodružství Harryho Pottera.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz