9. dubna 2010 13:19 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Studenti vytvořili vtipné klipy, které varují před hrozbou požáru

Kreslené klipy varují před hrozbou požáru. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kreslené klipy varují před hrozbou požáru. |

Studenti Filmové akademie Miroslava Ondříčka v Písku vytvořili nápadité spoty pro hasiče. Těmi chtějí varovat veřejnost před nebezpečím požárů. "Požár u vás doma může vzniknout kdykliv a velice snadno," varují hasiči.

Studenti magisterského oboru v rámci svých semestrálních prací vytvořili na žádost Hasičského záchranného sboru ČR sérii krátkých spotů na téma prevence požární ochrany.Hasiči chtějí klipy používat při různých školeních a přednáškách. S jejich podobou jsou velice spokojeni: "Spoty, které jsme obdrželi, přesně kopírují naše současné představy o tom, jak by se moderním způsobem mohla veřejnost varovat před nebezpečím požárů," řekl tiskový mluvčí generálního ředitelství hasičů Radek Kislinger.

Spoty jsou krátké a vtipné přičemž neztrácejí poučnou hodnotu. "Doufáme, že právě profesionální provedení a jejich vtipnost nám pomohou k tomu, aby se tyto spoty mezi lidmi rychle rozšířily, dodal mluvčí.

Také studenti jsou na svou práci hrdí a těší je, že se jejich tvůrčí představy v klipech shodovaly se skutečnými zkušenostmi hasičů. "Budeme rádi, když se tyto spoty dostanou co nejvíce mezi lidi. Dokonce plánujeme, že je přihlásíme na některý z festivalů do kategorie pro animované filmy," řekl šestadvacetiletý Vítězlav Ureš, který ze studentského realizačního týmu.

gluGabriela Kolinová (Lukáčová)

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!