21. května 2009 14:02 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Susan Boyleová přijede do Prahy

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 5Diskuse
Susan Boyleová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Susan Boyleová | foto: Reprofoto

LONDÝN/PRAHA Hvězda letošního ročníku britské pěvecké soutěže Britain's Got Talent Susan Boyleová přijede do Prahy natáčet desku s Českým národním symfonickým orchestrem.

Informoval o tom dnes server iDnes.cz. V Praze by prý Boyleová měla strávit dva až tři dny na přelomu června a července.

Osmačtyřicetiletá amatérská zpěvačka, jejíž soutěžní výkon zhlédlo v oficiální verzi záznamu na serveru YouTube více než 58 milionů diváků, by měla navázat na spolupráci tělesa s dřívějším vítězem klání Paulem Pottsem.

Podívejte se na video: www.youtube.com/watch

Zatímco plachý prodejce mobilů porotu uhranul v roce 2007 svým precizním operním projevem, Susan Boyleová trojici přísných sudích omámila svou bezprostředností a sebejistým zpěvem muzikálových melodií.

Ředitel tělesa Jan Hasenöhrl potvrdil, že se natáčení nového alba připravuje. Upozornil, že orchestr již má podobné zkušenosti s Pottsem.

"Spolupráce je zajímavá tím, že se dostaneme do dobré distribuce," řekl Hasenöhrl. Boyleová ohromila v britské soutěži poté, co zazpívala píseň I Dreamed A Dream z muzikálu Bídníci. Z neupravené charitativní dobrovolnice z malého města ve Skotsku se stala žádanou zpěvačkou hvězdného formátu, kterou si do své show pozvala i americká moderátorka Oprah Winfreyová. Video s jejím zpěvem označil server YouTube za pátou nejúspěšnější nahrávku všech dob.

Lidovky.cz
  • 5Diskuse

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova
Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát rozvedené samoživitelky tří dětí by vydal na několikadílný román. Ačkoliv poslední rok nebyl pro paní Janu jednoduchý, potkalo ji i štěstí splnil se jí její velký sen. V soutěži společnosti Wüstenrot totiž vyhrála hlavní cenu – novou kuchyni v hodnotě 150 000 Kč. Konečně to tedy vypadá, že už se blýská na lepší časy. A že to bylo potřeba…

Najdete na Lidovky.cz