21. května 2009 14:02 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Susan Boyleová přijede do Prahy

Susan Boyleová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Susan Boyleová | foto: Reprofoto

LONDÝN/PRAHA Hvězda letošního ročníku britské pěvecké soutěže Britain's Got Talent Susan Boyleová přijede do Prahy natáčet desku s Českým národním symfonickým orchestrem.

Informoval o tom dnes server iDnes.cz. V Praze by prý Boyleová měla strávit dva až tři dny na přelomu června a července.

Osmačtyřicetiletá amatérská zpěvačka, jejíž soutěžní výkon zhlédlo v oficiální verzi záznamu na serveru YouTube více než 58 milionů diváků, by měla navázat na spolupráci tělesa s dřívějším vítězem klání Paulem Pottsem.

Podívejte se na video: www.youtube.com/watch

Zatímco plachý prodejce mobilů porotu uhranul v roce 2007 svým precizním operním projevem, Susan Boyleová trojici přísných sudích omámila svou bezprostředností a sebejistým zpěvem muzikálových melodií.

Ředitel tělesa Jan Hasenöhrl potvrdil, že se natáčení nového alba připravuje. Upozornil, že orchestr již má podobné zkušenosti s Pottsem.

"Spolupráce je zajímavá tím, že se dostaneme do dobré distribuce," řekl Hasenöhrl. Boyleová ohromila v britské soutěži poté, co zazpívala píseň I Dreamed A Dream z muzikálu Bídníci. Z neupravené charitativní dobrovolnice z malého města ve Skotsku se stala žádanou zpěvačkou hvězdného formátu, kterou si do své show pozvala i americká moderátorka Oprah Winfreyová. Video s jejím zpěvem označil server YouTube za pátou nejúspěšnější nahrávku všech dob.

Lidovky.cz