26. srpna 2012 12:00 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Své 'ano' si řekla stovka párů v mexické věznici

Svatební prsteny (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Svatební prsteny (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

MEXIKO Více než sto vězňů se v pátek kolektivně oženilo ve věznici na severu Mexika. Kolektivní obřad mimo jiné usnadní jejich partnerkám návštěvy a právní procedury. A úřady doufají, že svazek manželský naopak usnadní opětné zařazení odsouzených do běžného života, až si trest odpykají, napsala agentura AP.

Svatba, která se konala ve věznici v severomexickém pohraničním městě Ciudad Juárez, se směli zúčastnit příbuzní a potomci sezdávaných mužů, kteří spustili hromadný jásot, když vězni pronesli společné "ano" do nastaveného mikrofonu oddávajícího úředníka.

ČTĚTE TAKÉ:

Mexické věznice pořádají kolektivní svatby pravidelně. Tato ale byla jedna z největších v oblasti severního Mexika, kterou v posledních letech tvrdě zasáhlo násilí spojené s obchodem s drogami.

Lidovky.cz, ČTK

České ženy jsou na rodičovské nejdéle, návrat do práce mají nejtěžší
České ženy jsou na rodičovské nejdéle, návrat do práce mají nejtěžší

V Česku máme jednu z nejdelších rodičovských vůbec. Matky dvou dětí stráví doma průměrně 6–8 let, přestože by se mnohdy chtěly vrátit do práce dříve. Jaké jsou u nás rozdíly v rodičovské oproti ostatním evropským zemím?