Pátek 9. prosince 2022, svátek má Vratislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Švýcar posprejoval metro v Singapuru. Za trest dostane rákoskou

Magazín

  9:56
SINGAPUR - Švýcar Oliver Fricker se před singapurským soudem přiznal, že 16. května nastříkal graffiti na vagony tamního metra. Podle singapurských zákonů mu kromě pokuty do 2000 singapurských dolarů (30 000 korun) a až tříletého vězení hrozí také od tří do osmi ran rákoskou.

Švýcar Oliver Fricker se v Singapuru přiznal k vandalství. foto: Reuters

Dvaatřicetiletý švýcarský občan se přiznal k vandalismu a k neoprávněnému vniknutí do depa singapurského metra.

Podle singapurské prokuratury Fricker, který je prozatím po zaplacení kauce 100 000 singapurských dolarů (1,5 milionu korun) na svobodě, spáchal svůj čin společně s devětadvacetiletým Britem Lloydem Danem Alexanderem. Tomu se však podařilo ze země uprchnout.

Prokuratura uvedla, že Fricker, který pracoval v Singapuru od roku 2008 jako poradce v oboru informačních technologií, a Alexander se do depa prostříhali skrz bezpečnostní plot a posprejováním vagonu metra způsobili škodu za zhruba 11.000 singapurských dolarů (165.000 korun).

Provozovatel metra se počátkem tohoto měsíce omluvil, že na vandalství turistů přišel se zpožděním. Umělecky totiž prý bylo pestré graffiti natolik zdařilé, že je zaměstnanci považovali za povolenou reklamu.

Následně byla zvýšena bezpečnostní opatření, přibylo zátarasů a pletiv, kamer a hlídek bezpečnostní služby.

Tělesné tresty v Singapuru, před nimiž nejsou uchráněni ani cizinci, se dostaly do centra světové pozornosti v roce 1994, kdy byl v Singapuru za vandalismus zmrskán rákoskou americký teenager Michael Fay, přestože za zmírnění trestu orodoval sám tehdejší prezident Bill Clinton.

Autor:

Soutěžíme o 10 balíčků prémiového mléka BEBA COMFORT 2
Soutěžíme o 10 balíčků prémiového mléka BEBA COMFORT 2

Zapojte se s námi do soutěže a vyhrajte jeden z 10 balíčků oblíbené prémiové kojenecké výživy BEBA COMFORT 2, na které si vaše děťátko pochutná. Co...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat