15. července 2010 9:54 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Švýcar vydražil registrační značku za víc než půl milionu korun

Jaguar C-XF ukazuje budoucnost své značky, která se hodlá částečně odklonit od konzervativního designu a nahradit jej moderními dravými linkami a vzrušujícími proporcemi. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jaguar C-XF ukazuje budoucnost své značky, která se hodlá částečně odklonit od konzervativního designu a nahradit jej moderními dravými linkami a vzrušujícími proporcemi. | foto: Reprofoto

Za zřejmě rekordních 31.050 švýcarských franků (asi 590 tisíc korun) vydražil zájemce v kantonu Sankt Gallen exkluzivní registrační číslo pro své auto. Registraci SG 66 připevní na svého jaguára, informoval dnes regionální švýcarský deník St. Galler Tagblatt.

Ve Švýcarsku jsou registrační značky s velmi nízkými pořadovými čísly již řadu let draženy, zámožní občané o ně mají mimořádný zájem. Úřady pořádají na taková čísla pravidelně aukce, existují ale i soukromé internetové dražební portály, jako www.kontrollschild.ch.

Švýcarské registrační značky jsou tvořeny dvěma písmeny označujícími kanton a poté číselnou kombinací. Kromě toho existují i přenosná registrační čísla: ty může majitel více vozů přesazovat vždy na to auto, kterým právě jezdí. Zájem je samozřejmě hlavně u exkluzivních čísel.

ČTK