Úterý 31. ledna 2023, svátek má Marika
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Švýcar vydražil registrační značku za víc než půl milionu korun

Magazín

  9:54
Za zřejmě rekordních 31.050 švýcarských franků (asi 590 tisíc korun) vydražil zájemce v kantonu Sankt Gallen exkluzivní registrační číslo pro své auto. Registraci SG 66 připevní na svého jaguára, informoval dnes regionální švýcarský deník St. Galler Tagblatt.

Jaguar C-XF ukazuje budoucnost své značky, která se hodlá částečně odklonit od konzervativního designu a nahradit jej moderními dravými linkami a vzrušujícími proporcemi. foto: Reprofoto

Ve Švýcarsku jsou registrační značky s velmi nízkými pořadovými čísly již řadu let draženy, zámožní občané o ně mají mimořádný zájem. Úřady pořádají na taková čísla pravidelně aukce, existují ale i soukromé internetové dražební portály, jako www.kontrollschild.ch.

Švýcarské registrační značky jsou tvořeny dvěma písmeny označujícími kanton a poté číselnou kombinací. Kromě toho existují i přenosná registrační čísla: ty může majitel více vozů přesazovat vždy na to auto, kterým právě jezdí. Zájem je samozřejmě hlavně u exkluzivních čísel.

Autor:
Témata: SPZ, Švýcarsko

Stop klasickým těstovinám. Vyzkoušejte zdravější špagety Melissa
Stop klasickým těstovinám. Vyzkoušejte zdravější špagety Melissa

Chcete si během pár minut připravit zdravý a chutný oběd nebo večeři? Máme pro vás řešení. Zapojte se do testování a připravte si špagety Melissa,...