Čtvrtek 28. května 2020svátek má Vilém 16 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Švýcarku vyhodili z práce kvůli Facebooku

Facebook - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Facebook - ilustrační foto. | foto: Lidové noviny

Zaměstnankyně švýcarské pojišťovny svému zaměstnavateli tvrdila, že je natolik nemocná, že nemůže v práci používat počítač. Poté ale byla přistižena, jak surfuje na sociální síti Facebook. O svou práci tak přišla.

Žena ze švýcarské Basileje podle britského zpravodajského serveru BBC svému zaměstnavateli Nationale Suisse řekla, že trpí migrénou a musí proto ležet doma v nějaké tmavé místnosti.

Společnost ale zjistila, že doma pracuje na internetu a tím "porušila jejich důvěru", sdělila pobočka Nationale Suisse. "Toto porušení důvěry, nikoli její aktivita na Facebooku, vedlo k ukončení pracovního poměru," uvádí se dále v prohlášení pojišťovny.

Jak se ale nejmenovaná žena svěřila švýcarskému deníku 20 Minuten, ona se cítí nevinná. Údajně se dostávala na Facebook přes svůj iPhone, když přitom ležela doma v posteli. A naopak obvinila svého nyní již bývalého zaměstnavatele a některé své kolegy z toho, že ji špehovali i v jejím soukromí. Podle jejích slov společnost vytvořila fiktivního "přítele" na této sociální síti, který se s ní zkontaktoval. Tak měl možnost získávat veškeré informace o její činnosti na Facebooku. Její podezření ze špehování se prý potvrdilo, když tento "přítel" najednou ze serveru poté co byla vyhozena, zmizel. Nationale Suisse ale taková obvinění odmítá. Jak se o aktivitách své zaměstnankyně dozvěděla, ale nezveřejnila. Je pro ní důležitý údajně jen jeden fakt: když mohou zaměstnanci používat Facebook s migrénou, tak mohou i pracovat s migrénou.

Není to poprvé, co oblíbená sociální síť vstoupila do zaměstnaneckých vztahů a způsobila potíže. Některé společnosti používání Facebooku v zaměstnání úplně zakázaly. Objevily se ale také i případy vyhození z práce v důsledku prohlášení, které zaměstnanci o své firmě na této síti uveřejnili.

Premium

Před Rusem s ricinem varoval českou kontrarozvědku anonym

Šéf BIS Michal Koudelka. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Byl to jeden z posledních letů z Ruska. Krátce nato se nebe nad Českem kvůli opatřením proti koronaviru uzavřelo. Psal...

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Čas na změnu. Síťový zesilovač dnes nabídne více hudby než CD přehrávač

Streamovací receivery | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Poslech hudby prošel během posledních let revolucí. Většina hudby se poslouchá z předplacených internetových zdrojů....