Pátek 3. dubna 2020svátek má Richard 0 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Tajná zpráva na křídlech. Indická policie podezřívá holuba ze špionáže

Holub - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Holub - ilustrační foto. | foto: Reprofoto

DILLÍ Na krku měl podivný předmět s dráty, na křídle přilepenou nesrozumitelnou zprávu, a tak to obyvatelé indické vesnice u hranic s Pákistánem viděli jasně. Holub, kterého chytili zhruba čtyři kilometry od státu, s nímž mají územní spory, by mohl být létajícím špionem sousední země.

Předali jej proto policii, která na jeho prověření nasadila moderní techniku. Holub však zatím zůstává pro úřady záhadou, uvedla televizní stanice CNN.

Policii enormně zajímal vzkaz na křídle holuba. Slova psaná v urdštině, kterou používají zejména muslimové, však jsou stěží čitelná a zatím se je nepodařilo rozluštit. Záhadou zůstávají i čísla, která měl pták natištěna na svém peří. Policisté se nejprve domnívali, že jde o telefony, avšak to se nepotvrdilo.

Opeřenec putoval rovněž na rentgen, který měl nalézt případné cizí předměty v jeho těle, ovšem nenašel. „Zkoumáme dál,“ řekl CNN policejní šéf regionu Pathankot v neklidném Pandžábu Rákéš Kaušál.

Lidé v hraničních oblastech Pandžábu žijí v dlouhodobém napětí a podezření na nekalé aktivity druhé strany tu nejsou nijak výjimečná. Indie má s Pákistánem dlouhá desetiletí územní spory, o horské území Kašmíru proběhly už tři války. Kvůli velké nedůvěře mezi obyvateli obou stran hranice nejsou ani podobné případy jako „holubí špion“ brány na lehkou váhu. „Je to první takový případ v této oblasti. Je to citlivé hraniční pásmo,“ prohlásil Kaušál. 

Premium

Luxusní auta a vily. Pohádkový život utnula mladíkům až policie

Domy a byty podvodníků ze společnosti J.O. Investment s. r. o. (na snímku je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakubovi O. bylo dvacet let, když založil firmu J.O. Investment a začal podnikat. Po třech letech jezdil v kabrioletu...

Premium

Lhaní se dá naučit. Emoce se však obelhat nedají, radí kriminální psycholog

Slovenský kriminální psycholog Ondrej Kubík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Naproti vám sedí podezřelý. Říká pravdu, nebo lže? Kriminální psycholog Ondrej Kubík ví, jak u výslechu přečíst mysl...

Premium

Dojemná záchrana? Nikoliv. MF DNES odhalila síť černého byznysu se psy

Psi z množírny z útulku. V bezpečí. Fenky Rózu a Mašličku MF DNES předala do... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Líbivá záchrana psů z nevhodných podmínek je skvělý byznys. Na jeho financování se podílí česká i německá veřejnost....

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!