Středa 18. května 2022, svátek má Nataša
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Tančící thajští policisté napodobovali chlapeckou skupinu, z videa je hit

Magazín

  12:00
BANGKOK - Nejnovější senzací se v Thajsku stala skupina tančících policistů, kteří na pětiminutovém videozáznamu na internetovém serveru YouTube napodobují populární jihokorejskou chlapeckou kapelu.

Tančící thajští policisté. foto: Reprofoto

Nahrávka byla na YouTube umístěna 5. srpna a od té doby už zaregistrovala přes 502.218 návštěv.

O hitu, který zachycuje policisty odvážně se pohupující v bocích a tančící shimmy, informovaly na titulních stranách i velké thajské deníky.

"Nikdy by nás nenapadlo, že z toho bude taková velká věc. Dělali jsme to jen tak pro zábavu," prohlásil podplukovník thajské policie Tanakón Doltanakan, který je jedním z devíti důstojníků vystupujících ve videoklipu.


Tanečníci, kteří v černých oblecích, bílých košilích s rozhalenkou a slunečních brýlích trošku neohrabaně imitují jihokorejskou chlapeckou skupinu Super Junior na její píseň Sorry Sorry, jsou členy thajské turistické policie, jež byla zřízena v severním městě Čchíengmaj pro potřeby zahraničních turistů. Nahrávka vznikla v rámci policejní talentové soutěže, kterou nakonec zmíněná devítka policistů vyhrála.

Inspirací pro video, jehož choreografkou byla čtrnáctiletá dcera seržanta jednotky a které údajně po pouze dvouhodinové zkoušce natočil synovec dalšího důstojníka, byl jeden z pracovních úkolů policistů. "Měli jsme kapelu Super Junior na starosti, když byla v Čchíengmaji na turné, a zažili jsme její popularitu," vysvětlil Tanakón.

Původní klip chlapecké kapely Super Junior


Super Junior je jedna z nejznámějších jihokorejských chlapeckých skupin, která se proslavila svým mladickým, uhlazeným vzhledem a synchronizovanými tanečními pohyby. Jejich verze písně registruje na YouTube přes 15 milionu návštěv.

Autoři: ,

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Vláda má 20 korun z každého litru benzinu, říká šéf sítě levných čerpacích stanic

Premium Nikoho nenechají na pochybách, že tohle je nízkonákladová firma, kde se nehýří. Okázalost tu nemá místo. Spolumajitel...

Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....