Pátek 10. dubna 2020svátek má Darja 5 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Tančící thajští policisté napodobovali chlapeckou skupinu, z videa je hit

Tančící thajští policisté. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tančící thajští policisté. | foto: Reprofoto

BANGKOK Nejnovější senzací se v Thajsku stala skupina tančících policistů, kteří na pětiminutovém videozáznamu na internetovém serveru YouTube napodobují populární jihokorejskou chlapeckou kapelu.

Nahrávka byla na YouTube umístěna 5. srpna a od té doby už zaregistrovala přes 502.218 návštěv.

O hitu, který zachycuje policisty odvážně se pohupující v bocích a tančící shimmy, informovaly na titulních stranách i velké thajské deníky.

"Nikdy by nás nenapadlo, že z toho bude taková velká věc. Dělali jsme to jen tak pro zábavu," prohlásil podplukovník thajské policie Tanakón Doltanakan, který je jedním z devíti důstojníků vystupujících ve videoklipu.


Tanečníci, kteří v černých oblecích, bílých košilích s rozhalenkou a slunečních brýlích trošku neohrabaně imitují jihokorejskou chlapeckou skupinu Super Junior na její píseň Sorry Sorry, jsou členy thajské turistické policie, jež byla zřízena v severním městě Čchíengmaj pro potřeby zahraničních turistů. Nahrávka vznikla v rámci policejní talentové soutěže, kterou nakonec zmíněná devítka policistů vyhrála.

Inspirací pro video, jehož choreografkou byla čtrnáctiletá dcera seržanta jednotky a které údajně po pouze dvouhodinové zkoušce natočil synovec dalšího důstojníka, byl jeden z pracovních úkolů policistů. "Měli jsme kapelu Super Junior na starosti, když byla v Čchíengmaji na turné, a zažili jsme její popularitu," vysvětlil Tanakón.

Původní klip chlapecké kapely Super Junior


Super Junior je jedna z nejznámějších jihokorejských chlapeckých skupin, která se proslavila svým mladickým, uhlazeným vzhledem a synchronizovanými tanečními pohyby. Jejich verze písně registruje na YouTube přes 15 milionu návštěv.

,
Premium

Koronavirus ještě může překvapit, říká přední světový biolog Karel Raška

Lékař Karel F. Raška převzal 26. května 2009 v Praze Cenu Společnosti pro vědu... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Koronavirus SARS-CoV-2, který způsobuje nemoc označovanou Covid-19, nelze nijak podceňovat, říká český vědec Karel...

Premium

Utíkají z bytů a stěhují se na chaty. Bydlet tam lidé oficiálně nemohou

Pro rekreaci, či bydlení? Některé z chat v zahrádkářských a rekreačních... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kdysi výhradně rekreační objekty slouží v hlavním městě v nemálo případech k trvalému bydlení. Pražany do chat vyhánějí...

Premium

Imunitou proti koronaviru. Hýčkejte si horečku a jezte více cibule, radí lékař

Lékař Luboš Pantůček- | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Můžeme se rozhodnout, zda situaci kolem nákazy smrtícím koronavirem budeme vnímat jako tragédii, či jako příležitost...