Čtvrtek 28. září 2023, Den české státnosti
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Tančící thajští policisté napodobovali chlapeckou skupinu, z videa je hit

Magazín

  12:00
BANGKOK - Nejnovější senzací se v Thajsku stala skupina tančících policistů, kteří na pětiminutovém videozáznamu na internetovém serveru YouTube napodobují populární jihokorejskou chlapeckou kapelu.

Tančící thajští policisté. foto: Reprofoto

Nahrávka byla na YouTube umístěna 5. srpna a od té doby už zaregistrovala přes 502.218 návštěv.

O hitu, který zachycuje policisty odvážně se pohupující v bocích a tančící shimmy, informovaly na titulních stranách i velké thajské deníky.

"Nikdy by nás nenapadlo, že z toho bude taková velká věc. Dělali jsme to jen tak pro zábavu," prohlásil podplukovník thajské policie Tanakón Doltanakan, který je jedním z devíti důstojníků vystupujících ve videoklipu.


Tanečníci, kteří v černých oblecích, bílých košilích s rozhalenkou a slunečních brýlích trošku neohrabaně imitují jihokorejskou chlapeckou skupinu Super Junior na její píseň Sorry Sorry, jsou členy thajské turistické policie, jež byla zřízena v severním městě Čchíengmaj pro potřeby zahraničních turistů. Nahrávka vznikla v rámci policejní talentové soutěže, kterou nakonec zmíněná devítka policistů vyhrála.

Inspirací pro video, jehož choreografkou byla čtrnáctiletá dcera seržanta jednotky a které údajně po pouze dvouhodinové zkoušce natočil synovec dalšího důstojníka, byl jeden z pracovních úkolů policistů. "Měli jsme kapelu Super Junior na starosti, když byla v Čchíengmaji na turné, a zažili jsme její popularitu," vysvětlil Tanakón.

Původní klip chlapecké kapely Super Junior


Super Junior je jedna z nejznámějších jihokorejských chlapeckých skupin, která se proslavila svým mladickým, uhlazeným vzhledem a synchronizovanými tanečními pohyby. Jejich verze písně registruje na YouTube přes 15 milionu návštěv.

Autoři: ,

Jak chutná miminkům pokračovací a batolecí mléko Beggs?
Jak chutná miminkům pokračovací a batolecí mléko Beggs?

30 rodin dostalo od nás zdarma pokračovací nebo batolecí mléko od prémiové značky Beggs. Co o něm ve svých recenzích napsali? Přečtěte si hodnocení...