13. ledna 2012 7:00 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Tanečnice Samby vážící metrák sklízí aplaus

Brazilská karnevalová tanečnice | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Brazilská karnevalová tanečnice | foto: ČTK/AP

RIO DE JANEIRO Tanečnici s proporcemi, které se vymykají obvyklým mírám krasavic na slavném brazilském karnevalu, si jako svou představitelku vybrala prestižní brazilská škola samby.

Jmenuje se Vânia Florová, žije v chudinské čtvrti na severu Ria de Janeiro a váží 104 kilogramů. Dokázala však sklidit největší aplaus na soutěži samby, kterou škola Salgueiro nedávno uspořádala, napsal brazilský deník O Dia.

"Radostí a způsobem tance všechny strhla. To je něco, co u nás ve škole chceme, šťastné lidi!" řekla podle agentury AFP šéfka školy Regina Celiová, která také sedmadvacetiletou Florovou pozvala, aby se zúčastnila přehlídky školy na proslulém Sambodromu. Vânia se tu objeví po boku známých festivalových krasavic, které již nové kolegyni složily hold.

Tanečnice Samby Vânia Florová žije v chudinské čtvrti na severu Ria de Janeiro a váží 104 kilogramů.

Tanečnice Samby Vânia Florová žije v chudinské čtvrti na severu Ria de Janeiro a váží 104 kilogramů.

"Je to karneval lidí a pro lidi! Důležité je umět tančit sambu, a to předvedla pěkně," řekla jedna z karnevalových div Adriana Bombom (Pralinka). Další z nich Valesca Popozuda, jejíž příjmení odkazuje na "velké pozadí", se nechala slyšet, že Florová se stane dokonce "tváří karnevalu".

Světoznámý karneval každoročně oficiálně začíná předáním klíčů od Ria de Janeiro králi karnevalového veselí Momovi. Loni se této role devátým rokem po sobě podle AFP ujal Alex de Oliveira Silva, který sám nyní neváží víc než 90 kilogramů. Desítky kilogramů však již musel zhubnout poté, co se starosta Ria postavil do čela kampaně proti obezitě s tím, že otylý král Momo by rozjásaným tanečníkům dával špatný příklad. Škola Salgueiro hodlá svou novou "múzu" oficiálně představit v sobotu. Florovou do té doby čeká série masáží a lymfodrenáží.

Lidovky.cz, ČTK

ZE ŽIVOTA: Jak fungujete po rozvodu?
ZE ŽIVOTA: Jak fungujete po rozvodu?

Ahoj maminky, co jste rozvedené, napsaly byste mi prosím, jak fungujete po rozvodu? Myslím, co se týče třeba rozvržení času dětí mezi Vámi a ex, oslav narozenin, svátků, vánoc. A jak to snáší děti? A vy? Já mám děti ve věku 2 a 4. Tohle je jediný důvod, proč jsem od manžela ještě neodesla, bojím se, že budu mít výčitky, že jsem dětem něco vzala. Nebýt dětí jsem od něj dávno pryč.