Pondělí 25. května 2020svátek má Viola 8 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Tanečnice Samby vážící metrák sklízí aplaus

Brazilská karnevalová tanečnice | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Brazilská karnevalová tanečnice | foto: ČTK/AP

RIO DE JANEIRO Tanečnici s proporcemi, které se vymykají obvyklým mírám krasavic na slavném brazilském karnevalu, si jako svou představitelku vybrala prestižní brazilská škola samby.

Jmenuje se Vânia Florová, žije v chudinské čtvrti na severu Ria de Janeiro a váží 104 kilogramů. Dokázala však sklidit největší aplaus na soutěži samby, kterou škola Salgueiro nedávno uspořádala, napsal brazilský deník O Dia.

"Radostí a způsobem tance všechny strhla. To je něco, co u nás ve škole chceme, šťastné lidi!" řekla podle agentury AFP šéfka školy Regina Celiová, která také sedmadvacetiletou Florovou pozvala, aby se zúčastnila přehlídky školy na proslulém Sambodromu. Vânia se tu objeví po boku známých festivalových krasavic, které již nové kolegyni složily hold.

Tanečnice Samby Vânia Florová žije v chudinské čtvrti na severu Ria de Janeiro a váží 104 kilogramů.

Tanečnice Samby Vânia Florová žije v chudinské čtvrti na severu Ria de Janeiro a váží 104 kilogramů.

"Je to karneval lidí a pro lidi! Důležité je umět tančit sambu, a to předvedla pěkně," řekla jedna z karnevalových div Adriana Bombom (Pralinka). Další z nich Valesca Popozuda, jejíž příjmení odkazuje na "velké pozadí", se nechala slyšet, že Florová se stane dokonce "tváří karnevalu".

Světoznámý karneval každoročně oficiálně začíná předáním klíčů od Ria de Janeiro králi karnevalového veselí Momovi. Loni se této role devátým rokem po sobě podle AFP ujal Alex de Oliveira Silva, který sám nyní neváží víc než 90 kilogramů. Desítky kilogramů však již musel zhubnout poté, co se starosta Ria postavil do čela kampaně proti obezitě s tím, že otylý král Momo by rozjásaným tanečníkům dával špatný příklad. Škola Salgueiro hodlá svou novou "múzu" oficiálně představit v sobotu. Florovou do té doby čeká série masáží a lymfodrenáží.

,
Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Premium

Leoš Mareš: Není to jen o talentu, ale o schopnosti si peníze udržet

Leoš Mareš by mohl získat titul syn roku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Krach, zhroucení, deprese, obavy o budoucnost a pátrání po smyslu vlastní existence. To jsou emoce, které v těchto...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!