Sobota 2. července 2022, svátek má Patricie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Tanečnice Samby vážící metrák sklízí aplaus

Magazín

  7:00
RIO DE JANEIRO - Tanečnici s proporcemi, které se vymykají obvyklým mírám krasavic na slavném brazilském karnevalu, si jako svou představitelku vybrala prestižní brazilská škola samby.

Brazilská karnevalová tanečnice foto: ČTK/AP

Jmenuje se Vânia Florová, žije v chudinské čtvrti na severu Ria de Janeiro a váží 104 kilogramů. Dokázala však sklidit největší aplaus na soutěži samby, kterou škola Salgueiro nedávno uspořádala, napsal brazilský deník O Dia.

"Radostí a způsobem tance všechny strhla. To je něco, co u nás ve škole chceme, šťastné lidi!" řekla podle agentury AFP šéfka školy Regina Celiová, která také sedmadvacetiletou Florovou pozvala, aby se zúčastnila přehlídky školy na proslulém Sambodromu. Vânia se tu objeví po boku známých festivalových krasavic, které již nové kolegyni složily hold.

Tanečnice Samby Vânia Florová žije v chudinské čtvrti na severu Ria de Janeiro a váží 104 kilogramů.

"Je to karneval lidí a pro lidi! Důležité je umět tančit sambu, a to předvedla pěkně," řekla jedna z karnevalových div Adriana Bombom (Pralinka). Další z nich Valesca Popozuda, jejíž příjmení odkazuje na "velké pozadí", se nechala slyšet, že Florová se stane dokonce "tváří karnevalu".

Světoznámý karneval každoročně oficiálně začíná předáním klíčů od Ria de Janeiro králi karnevalového veselí Momovi. Loni se této role devátým rokem po sobě podle AFP ujal Alex de Oliveira Silva, který sám nyní neváží víc než 90 kilogramů. Desítky kilogramů však již musel zhubnout poté, co se starosta Ria postavil do čela kampaně proti obezitě s tím, že otylý král Momo by rozjásaným tanečníkům dával špatný příklad. Škola Salgueiro hodlá svou novou "múzu" oficiálně představit v sobotu. Florovou do té doby čeká série masáží a lymfodrenáží.

Autoři: ,
Témata: samba, Rio de Janeiro, AFP

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Zbraně, které zaskočily Putina: „Muskovo“ bombardování

Premium Už druhý den po nočním překročení hranic měli triumfálně projíždět centrem Kyjeva, po čtyřech měsících místo toho vězí...

Jet sto třicet, nebo zpomalit? Na dálnici můžete uspořit litry paliva

Premium Ceny paliv opět atakují rekordy. Také si všímáte, o kolik víc řidičů jezdí poslední měsíce „na spotřebu“? Vyzkoušeli...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat