Pátek 22. ledna 2021svátek má Slavomír 6 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Televize NBC propašovala do Soči kavárnu Starbucks

Kelímek kávy Starbucks. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kelímek kávy Starbucks. | foto: Reuters

SOČI Světově proslulý řetězec kaváren Starbucks není oficiálním sponzorem olympijských her v Soči, a tudíž by přísná pravidla měla jeho přítomnosti na ZOH bránit. Přesto Starbucks v Soči je - díky americké televizní stanici NBC, napsal list Daily Mail. NBC vlastní Starbucks propašovala do mediálního střediska v Soči, a nejde o nijak malou operaci.

Jediným hráčem na poli značkové kávy měl být v Soči McDonald's a jeho provozovny McCafé. Přesto se uprostřed prostoru vyhrazeného pouze pro NBC nachází Starbucks, který funguje 24 hodin denně a slouží štábu 2500 lidí z televize NBC. Ta za exkluzivní americká práva na přenos olympijských her zaplatila 775 milionů dolarů.

15 zaměstnanců

V provozovně Starbucks se střídá 15 baristů, kterým NBC zajistila ubytování a platí jim běžnou mzdu. Podle NBC tím televize neporušila olympijská pravidla, protože Starbucks není otevřený pro veřejnost. Udržuje kolem něj přísná bezpečnostní opatření, byť se někdy o kávu podělí i s dalšími televizními stanicemi.

ČTĚTE TAKÉ:

Mezinárodní olympijský výbor přísně střeží, aby na olympiádu nepronikly značky, které nezaplatily za sponzorská privilegia. V minulosti se tak přelepovala například loga nesponzorských značek výtahů, vypínačů světel a dokonce i termostatů.

Podle činitelů NBC si stanice vozí vlastní Starbucks na každou olympiádu už od her v roce 2000 v Sydney. Soči je po italském Turínu teprve druhým městem, které nemá vlastní stálou odbočku Starbucks. Tato síť kaváren otevřela první provozovnu v Rusku v roce 2007 a nyní působí v Moskvě, Petrohradě a Rostově na Donu. Podle mluvčí firmy je nicméně v plánu otevření kavárny Starbucks v Soči během letošního roku.

,

Dům pana Hrbáčka navždy potemní. Letos jeho potomci rozsvítili naposledy

Dům Antonína Hrbáčka v Lípě se v roce 2020 rozzářil před Vánocemi naposledy. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Sedmnáct let postupně vylepšoval a rozšiřoval osvětlení svého domu v Lípě u Zlína Antonín Hrbáček. Jeho vánoční výzdoba...

TEST e-shopů potravin: Ráno objednáte, po obědě pečete. Nebo za tři dny

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Když před necelými třemi lety testovala MF DNES internetové prodejce potravin, nacházela se většina Čechů ve stadiu...

Historky z podsvětí. Kdo je ve fotbale Formule? A proč chtít Zagorovou a Gotta?

Utkání Vyšehrad - Živanice sleduje tehdejší šéf domácího klubu Roman... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Netušil, že detektivové hromadí materiál, který ho pošle do vazby. Letos v červenci si tedy Roman Rogoz, manažer...