12. července 2011 14:30 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Texasanka porodila obří dítě, váží víc než 7 kilo

Více než sedmikilový cvalík se narodil v Texasu. Dostal jméno JaMichael Brown  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Více než sedmikilový cvalík se narodil v Texasu. Dostal jméno JaMichael Brown | foto: ČTK

Devětatřicetileté Američance Janet Johnsonové se narodil chlapec vážící 7,3 kilogramu. Hmotnost novorozence překvapila i lékaře, kteří očekávali hmotnost do 5,5 kilogramu. Matka trpěla těhotenskou cukrovkou, což často vede k porodům "cvalíků".

Sedmikilový JaMichael Brown však zdaleka není v tomto ohledu světový rekordman. V Guinnessově knize rekordů je totiž zaznamenáno dítě, které mělo při narození v roce 1879 v americkém státě Ohio 10,43 kilogramu.

"Malý" JaMichael se narodil v pátek císařským řezem. Matka čeká na informaci, zda její syn patří mezi největší novorozeňata v dějinách Texasu, o což úřady požádala i nemocnice, potvrdila její mluvčí Victoria Ashworthová. Každopádně je prý chlapec největším dítětem, jaké kdy přišlo na svět v nemocnice v Longview.

"Myslím, že mnoho lidí neslyšelo o šestnáctilibrovém (zhruba sedmikilovém) děťátku," poznamenala podle agentury AP maminka. Doufá, že si ještě tento týden bude moct vzít chlapečka domů. První starostí prý bude vracení už nakoupeného novorozeneckého oblečení, do kterého se americký "otesánek" nevejde.

Matka se rovněž těší, že se návratem domů vymaní z mediálního zájmu. "Bylo to zdrcující," řekla Johnsonová. "Ale kdybych slyšela, že se někomu narodilo šestnáctilibrové dítě, pravděpodobně bych se o něj také zajímala," přiznala.

ČTK

Kyberšikana přibývá: Jak před ní ochránit svoje děti?
Kyberšikana přibývá: Jak před ní ochránit svoje děti?

S vývojem sociálních sítí se stále častěji setkáváme s pojmem kyberšikana. Online svět může přinášet řadu nástrah, které se netýkají jen dospělých, ale také dětí. Co si pod kyberšikanou představit a jak můžeme děti ochránit?

Najdete na Lidovky.cz