Pondělí 25. září 2023, svátek má Zlata
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Thajské páry překonaly rekord v líbání. Někteří lidé kolabovali

Magazín

  19:00
PATTÁJA (THAJSKO) - Rekord v délce líbání se podařilo překonat účastníkům soutěže v thajském letovisku Pattája. Pokus o světový rekord byl zahájen v neděli ráno a nakonec jej překonala polovina ze 14 soutěžících párů hlavně z Thajska. Vydržely strávit se rty spojenými v polibku přes 36 hodin. Původní rekord byl 32 hodiny, sedm minut a 14 vteřin a byl stanoven předloni v Německu.

Thajské páry překonaly na Valentýna rekord v líbání. foto: ČTK/AP

Líbací maraton začal v šest ráno místního času (o půlnoci SEČ). Každý pár dostal k dispozici prostor jednoho čtverečního metru, jejž nesměl během líbání opustit. Jakékoli rozpojení rtů mělo za následek diskvalifikaci.

Vítězný pár si kromě rekordně dlouhého polibku přišel také na finanční odměnu 100 000 bahtů (asi 58.000 korun) a diamantový prsten v hodnotě 50 000 bahtů.

Soutěž se konala při příležitosti svátku svatého Valentýna, a to navzdory skutečnosti, že ačkoli je tato země proslulá rozsáhlým sexuálním průmyslem, sama o sobě zůstává velmi konzervativní a na sebemenší polibek na veřejnosti se pohlíží s nevolí. I soutěžící páry musely prokázat buď, že jsou manželské, nebo mají vážný vztah - za důkaz sloužil oddací list nebo potvrzení rodičů obou účastníků.

Do líbání se zapojili především Thajci, ale také jeden Němec a dokonce i jeden pár homosexuální.

"Účastním se částečně pro tu legraci a taky se těším na dlouhé líbání," řekl dvaatřicetiletý Felix Werth z Německa, který se do soutěže zapsal se svou jednadvacetiletou thajskou přítelkyní.

Po celou dobu soutěže nesměly páry sedět, spát nebo opustit místo konání.

Musely se neustále líbat i v případě, že šly jednou za tři hodiny na toaletu, kam je doprovázel určený dohlížitel, jenž měl tento fakt ověřit.

Jídlo a pití směli soutěžící přijímat jen brčkem - a jejich rty pochopitelně musely zůstat stále spojené. Ovšem v rámci takto nastavených mantinelů udělali organizátoři všechno pro to, aby párům jejich úkol usnadnili. Werth je například o 33 centimetrů vyšší než jeho přítelkyně, a proto dívka dostala pod nohy bedničku na vyrovnání výškového rozdílu.

Už po několika hodinách od zahájení bylo jasné, že některé páry na rekord nedosáhnou. Jedna žena vydržela pouhou půl hodinu, po níž upadla do bezvědomí. Další skončili po několika hodinách, protože partnera začal nesnesitelně bolet krk.

Autor: