Pátek 3. července 2020svátek má Radomír 22 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Thajské páry překonaly rekord v líbání. Někteří lidé kolabovali

Thajské páry překonaly na Valentýna rekord v líbání. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Thajské páry překonaly na Valentýna rekord v líbání. | foto: ČTK/AP

PATTÁJA (THAJSKO) Rekord v délce líbání se podařilo překonat účastníkům soutěže v thajském letovisku Pattája. Pokus o světový rekord byl zahájen v neděli ráno a nakonec jej překonala polovina ze 14 soutěžících párů hlavně z Thajska. Vydržely strávit se rty spojenými v polibku přes 36 hodin. Původní rekord byl 32 hodiny, sedm minut a 14 vteřin a byl stanoven předloni v Německu.

Líbací maraton začal v šest ráno místního času (o půlnoci SEČ). Každý pár dostal k dispozici prostor jednoho čtverečního metru, jejž nesměl během líbání opustit. Jakékoli rozpojení rtů mělo za následek diskvalifikaci.

Vítězný pár si kromě rekordně dlouhého polibku přišel také na finanční odměnu 100 000 bahtů (asi 58.000 korun) a diamantový prsten v hodnotě 50 000 bahtů.

Soutěž se konala při příležitosti svátku svatého Valentýna, a to navzdory skutečnosti, že ačkoli je tato země proslulá rozsáhlým sexuálním průmyslem, sama o sobě zůstává velmi konzervativní a na sebemenší polibek na veřejnosti se pohlíží s nevolí. I soutěžící páry musely prokázat buď, že jsou manželské, nebo mají vážný vztah - za důkaz sloužil oddací list nebo potvrzení rodičů obou účastníků.

Do líbání se zapojili především Thajci, ale také jeden Němec a dokonce i jeden pár homosexuální.

"Účastním se částečně pro tu legraci a taky se těším na dlouhé líbání," řekl dvaatřicetiletý Felix Werth z Německa, který se do soutěže zapsal se svou jednadvacetiletou thajskou přítelkyní.

Po celou dobu soutěže nesměly páry sedět, spát nebo opustit místo konání.

Musely se neustále líbat i v případě, že šly jednou za tři hodiny na toaletu, kam je doprovázel určený dohlížitel, jenž měl tento fakt ověřit.

Jídlo a pití směli soutěžící přijímat jen brčkem - a jejich rty pochopitelně musely zůstat stále spojené. Ovšem v rámci takto nastavených mantinelů udělali organizátoři všechno pro to, aby párům jejich úkol usnadnili. Werth je například o 33 centimetrů vyšší než jeho přítelkyně, a proto dívka dostala pod nohy bedničku na vyrovnání výškového rozdílu.

Už po několika hodinách od zahájení bylo jasné, že některé páry na rekord nedosáhnou. Jedna žena vydržela pouhou půl hodinu, po níž upadla do bezvědomí. Další skončili po několika hodinách, protože partnera začal nesnesitelně bolet krk.

Pizingerová: Mé těhotenství je jako příbalový leták, mám všechny symptomy

Vendula Pizingerová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Začátkem roku Vendula Pizingerová oslavila osmačtyřicítku a také zjistila, že čeká dítě. Těhotenství oznámila na...

Neurolog: Alzheimera a parkinsona může ovlivnit strava. Opatrně s mléčnými výrobky

Ostravský neurolog David Školoudík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jako jeden z mála na světě dokáže vyčíst z ultrazvukových snímků riziko Parkinsonovy, Alzheimerovy a dalších chorob....

KOMENTÁŘ: Rusko má problém. Vidíme do vaší ambasády, dala najevo BIS

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Vypovězením diplomatů-špionů Andreje Končakova a Igora Rybakova formálně skončila ricinová aféra ruské ambasády. Ať si...