13. července 2007 10:52 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Time: MySpace patří mezi nejhorší weby

MySpace patří podle týdeníku Time mezi pět nejhorších webů na internetu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy MySpace patří podle týdeníku Time mezi pět nejhorších webů na internetu. | foto: AFP

NEW YORK Patříte mezi uživatele populární stránky MySpace? Pak máte podle časopisu Time co do činění s jedním z nejhorších webů na internetu. Naopak na špici žebříčku nejlepších stránek, který týdeník každoročně sestavuje, se letos umístil web DonorsChoose.org zprostředkovávající tok finančních příspěvků soukromých dárců do amerických škol.

MySpace je příkladem toho, jak je život na síti dynamický. Ještě loni se stránka, která patří mezi deset nejnavštěvovanějších, umístila mezi padesáti nejlepšími. Letos se propadla mezi pět nejhorších. Stránka se podle týdeníku propadla hlavně pro to, že ji zamořili obchodníci, kteří vytvářejí falešné profily a pod záminkou kamarádství ostatní obtěžují spamy.

Z takzvaných společenských stránek, které slouží ke komunikaci a výměně materiálů mezi přáteli, se nejvýše, jako celkově druhá, umístila stránka StumbleUpon.com a hned za ní podobně zaměřená LinkedIn.com.

Time nabídl i seznam 25 nejznámějších stránek, bez nichž si už řada lidí nekodokáže představit život. Mezi nimi je internetové knihkupectví Amazon.com, encyklopedie Wikipedia.org, aukční síň eBay.com, zpravodajství bbc.co.uk, sportovní kanál ESPN.com, vyhledávač Google, videoserver YouTube, oficiální portál americké vlády USA.gov nebo server Yahoo.com.

čtk, Lidovky

Školní jídelny jsou zaostalé: Děti nedostávají dost jídla a živin, říká studie
Školní jídelny jsou zaostalé: Děti nedostávají dost jídla a živin, říká studie

Státní zdravotní ústav (SZÚ) informoval o tom, že stravování ve školách je zastaralé a skladba jídelníčku neodpovídá současnému způsobu života. Ze studií vyplývá, že ve školních jídelnách děti nedostávají stravu, která by odpovídala doporučení výživových hodnot a liší se i gramáž porcí. Proč tomu tak je?

Najdete na Lidovky.cz