6. října 2008 10:58 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Tlouštíci si pomáhají

Mexičan se rozhodl pomoci k hubnutí jinému tlouštíkovi. Sám váží "jen" 310 kilo. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Mexičan se rozhodl pomoci k hubnutí jinému tlouštíkovi. Sám váží "jen" 310 kilo. | foto: Lidové noviny

MONTERREY Když José Luis Garza dosáhl tak vysokého stupně obezity, že se nemohl pohnout z postele, prosil prostřednictvím mexické televize o pomoc kohokoli, kdo mu pomůže shodit několik set kilo.

Ozval se mu odborník z nejpovolanějších: Manuel Uribe, který je v Guinnessově knize rekordů zapsán jako nejtěžší muž světa a aspiruje i na titul člověka, kterému se zatím podařilo nejvíc kilogramů zhubnout.

Garza i Uribe žijí v oblasti Monterrey v Mexiku a ani jeden z nich zatím nedokáže vstát z postele. Uribe vážil 560 kilogramů a po dvou letech usilovné diety váží „jen“ 310 kilogramů. V hubnutí je mu oporou jeho přítelkyně Claudia Solisová. Poté, co se dvaačtyřicetiletému Manuelovi přezdívanému „Meme“ podařilo shodit 250 kilogramů váhy, minulý týden slavnostně oznámil, že se koncem měsíce s Claudií budou brát.

José Luis Garza nebyl na váze celé roky, lékaři nicméně odhadují, že může vážit kolem 450 kilogramů. Poté, co televize odvysílala jeho zoufalou prosbu o pomoc, zazvonil u něj doma telefon. „Volal mi Manuel a inspiroval mě svou odvahou a vůlí k životu,“ vypráví Garza. „Pochopil jsem, že tohle je otázka života nebo smrti a že musím dodržovat rady, které dostávám. Rozhodně se nebudu snažit překonat Manuelův rekord a stát se nejtěžším mužem světa,“ dodal.

Poslal mu kiwi a grapefruity
Uribe za Garzou poslal svou snoubenku se zásilkou kiwi, grapefruitů a hrušek a také s proteinovými doplňky stravy, které mu doporučili jeho lékaři. Pomůže také Garzovi sehnat kolečky opatřenou kovovou postel podobnou té, kterou má on sám. „Mluvil jsem s ním a opravdu mu chci pomoct, podělit se s ním o svoje zkušenosti,“ uvedl Uribe.

Sedmačtyřicetiletý Garza, který dříve pracoval jako šéfkuchař, byl prý vždycky obézní, což připisuje své zálibě v nezdravé a mastné stravě. Jeho stav se ale drasticky zhoršil před devíti měsíci, kdy mu během dvou týdnů zemřeli oba rodiče a on se propadl do nekonečného cyklu depresí a přejídání. Nyní má novou naději k uzdravení.

maj, ČTK