23. září 2011 7:00 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

To bude slz. Důchodce vypěstoval obří cibuli

Britský farmář vypěstoval největší cibuli na světě | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Britský farmář vypěstoval největší cibuli na světě | foto: Reuters

Britský pěstitel-rekordman Peter Galzebrook si vysloužil další zápis do Guinessovy knihy rekordů. Tentokrát se svou osmi kilogramovou cibulí. Snaha vypěstovat co největší plody není u sedmašedesátiletého důchodce ničím novým.

Penzista z anglického Newarku tvrdí, že kromě péče a dostatečné době růstu neexistuje žádné tajemství jeho pěstitelského úspěchu.

“Už dříve jsme slavil s cibulí úspěchy. Snažím se o téměř vědecký přístup. Měřím teplotu, světlo a samozřejmě do toho dávám hodně peněz", vysvětlil Galzebrook deníku The Daily Telegraph.

Britský farmář vypěstoval největší cibuli na světě

Farmář Peter Galzebrook se svou obří cibulí.

Snaha vypěstovat co největší plody není nijak nová, Například ve Spojených státech jsou velmi populární soutěže o největší dýni  Současný "cibulový" rekordman se snaží vypěstovat i další obří zeleninu. Minulý rok například ukázal na výstavě bramboru vážící 3,8 kilogramu a o třicet deka tak překonal poslední rekord zapsaný do Guinnessovy knihy rekordů.  

Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz