Sobota 30. května 2020svátek má Ferdinand 6 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Záhada Trumpova účesu odhalena. Je to graf

Graf počtu twitterových příspěvků amerického prezidenta Donalda Trumpa, který... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Graf počtu twitterových příspěvků amerického prezidenta Donalda Trumpa, který... | foto: Twitter Süddeutsche Zeitung.

PRAHA Americký prezident Donald Trump ke své politice hojně využívá sociální síť Twitter, k současným událostem a problémům se na sociální síti vyjadřuje několikrát za den. Německý list Süddeutsche Zeitung zmapoval frekvenci, s jakou americký prezident zveřejňuje příspěvky během dne, a vytvořil jednoduchý graf. Ten však svým tvarem nápadně připomíná profil právě amerického prezidenta.

Trumpovy příspěvky na Twitteru jsou charakteristické mnohdy útočnou rétorikou. Americký prezident tuto sociální síť často používá jako hlavní kanál, kterým seznamuje veřejnost se svými politickými rozhodnutími. Tyto tweety poté hojně citují tuzemská i zahraniční média, která příspěvky na Trumpově oficiální twitterovém účtu vnímají jako verzi oficiálního sdělení. 

Německý list Süddeutsche Zeitung zmapoval, jak Trump pracuje s Twitterem v průběhu dne, v jakých hodinách je nejaktivnější. Když z dat sestavil graf, zjistil, že z připomíná profil Trumpovy hlavy, a tak svůj graf do novin otiskl v zdrcadlové podobě s fotografií prezidenta. Zdánlivá podoba následně upoutala uživatele Twitteru.

Graf počtu twitterových příspěvků amerického prezidenta Donalda Trumpa, který...

První tweety píše ještě z postele

Americký deník The New York Times před rokem vydal neobvyklou reportáž o každodenní rutině Trumpa, která jeho posedlosti Twitterem nasvědčuje. Podle zjištění reportétů píše prezident některé ze svých tweetů ještě v pyžamu z postele. Podle reportérů také denně sleduje 4 až 8 hodin televizní stanice jako jsou CNN, Fox News či MSNBC. Tuto informaci hned druhý den ráno na svém Twitteru vyvrátil. 

„Další smyšlený příběh od upadajících New York Times, že sleduji televizi 4 až 8 hodin denně - Špatně! Také zřídkakdy, jestli vůbec, sleduji MSNBC či CNN, obojí považuji za Fake News. Nikdy nesleduji Dona Lemona, kterého jsem jednou nazval „nejhloupějším mužem v televizi!“ Špatné zpravodajství.“, napsal ve svém tweetu.  Právě média a novináři jsou jedním z prezidentových častých terčů kritiky.

Trump na Twitteru nešetří ani kritikou a ostrými slovy vůči svým politickým oponentům, jako například Hillary Clintonové. Nebál se ani ostré kritiky severokorejského vůdce Kim Čong-una, o němž mimojiné jednou napsal, že je to „šílenec, kterému nevadí nechat hladovět či zabít své lidi“. V poslední době jsou jeho twitterové příspěvky hlavně na téma vládní rozpočtové nouze a stavění zdi mezi spojenými státy a Mexikem.

Tereza Štěpařová

Autor

Tereza Štěpařovátereza.steparova@seznam.czČlánky
Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Premium

Leoš Mareš: Není to jen o talentu, ale o schopnosti si peníze udržet

Leoš Mareš by mohl získat titul syn roku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Krach, zhroucení, deprese, obavy o budoucnost a pátrání po smyslu vlastní existence. To jsou emoce, které v těchto...

Slavíme Mezinárodní den dětí s Canpol babies: Hrajte o dárečky po celý týden
Slavíme Mezinárodní den dětí s Canpol babies: Hrajte o dárečky po celý týden

Připomeňte si s námi den, který oslavuje to nejdůležitější – naše děti. Rozmazlete ty svoje s krásnými a originálními dárky od značky Canpol babies. Sledujte náš týdenní kalendář a vyhrávejte každý den.