Středa 16. června 2021svátek má Zbyněk 13 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Záhada Trumpova účesu odhalena. Je to graf

Graf počtu twitterových příspěvků amerického prezidenta Donalda Trumpa, který... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Graf počtu twitterových příspěvků amerického prezidenta Donalda Trumpa, který... | foto: Twitter Süddeutsche Zeitung.

PRAHA Americký prezident Donald Trump ke své politice hojně využívá sociální síť Twitter, k současným událostem a problémům se na sociální síti vyjadřuje několikrát za den. Německý list Süddeutsche Zeitung zmapoval frekvenci, s jakou americký prezident zveřejňuje příspěvky během dne, a vytvořil jednoduchý graf. Ten však svým tvarem nápadně připomíná profil právě amerického prezidenta.

Trumpovy příspěvky na Twitteru jsou charakteristické mnohdy útočnou rétorikou. Americký prezident tuto sociální síť často používá jako hlavní kanál, kterým seznamuje veřejnost se svými politickými rozhodnutími. Tyto tweety poté hojně citují tuzemská i zahraniční média, která příspěvky na Trumpově oficiální twitterovém účtu vnímají jako verzi oficiálního sdělení. 

Německý list Süddeutsche Zeitung zmapoval, jak Trump pracuje s Twitterem v průběhu dne, v jakých hodinách je nejaktivnější. Když z dat sestavil graf, zjistil, že z připomíná profil Trumpovy hlavy, a tak svůj graf do novin otiskl v zdrcadlové podobě s fotografií prezidenta. Zdánlivá podoba následně upoutala uživatele Twitteru.

Graf počtu twitterových příspěvků amerického prezidenta Donalda Trumpa, který...

První tweety píše ještě z postele

Americký deník The New York Times před rokem vydal neobvyklou reportáž o každodenní rutině Trumpa, která jeho posedlosti Twitterem nasvědčuje. Podle zjištění reportétů píše prezident některé ze svých tweetů ještě v pyžamu z postele. Podle reportérů také denně sleduje 4 až 8 hodin televizní stanice jako jsou CNN, Fox News či MSNBC. Tuto informaci hned druhý den ráno na svém Twitteru vyvrátil. 

„Další smyšlený příběh od upadajících New York Times, že sleduji televizi 4 až 8 hodin denně - Špatně! Také zřídkakdy, jestli vůbec, sleduji MSNBC či CNN, obojí považuji za Fake News. Nikdy nesleduji Dona Lemona, kterého jsem jednou nazval „nejhloupějším mužem v televizi!“ Špatné zpravodajství.“, napsal ve svém tweetu.  Právě média a novináři jsou jedním z prezidentových častých terčů kritiky.

Trump na Twitteru nešetří ani kritikou a ostrými slovy vůči svým politickým oponentům, jako například Hillary Clintonové. Nebál se ani ostré kritiky severokorejského vůdce Kim Čong-una, o němž mimojiné jednou napsal, že je to „šílenec, kterému nevadí nechat hladovět či zabít své lidi“. V poslední době jsou jeho twitterové příspěvky hlavně na téma vládní rozpočtové nouze a stavění zdi mezi spojenými státy a Mexikem.

Tereza Štěpařová

Autor

Tereza Štěpařovátereza.steparova@seznam.czČlánky

Lékařské špičky v kauze obřích pojistných podvodů. Hrozí jim až 10 let

Pojistky před soudem. Případem rozsáhlých pojistných podvodů se škodou zhruba... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Uznávaní doktoři „léčili“ neexistující zranění. V kauze tří stovek pojistných podvodů za 50 milionů korun je obžalováno...

Revmatoidní artritida může zkrátit život až o 15 let, varuje imunoložka

MUDr. Zuzana Humlová Ph.D. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Morové rány, pandemie tuberkulózy či cholery jako příčiny smrti medicína už takřka pohřbila. Nebezpečí ale číhá i u...

Tisknu se k zemi. A rakety se blíží! Reportérka pod sprchou raket Hamasu

Izraelský protiraketový systém Iron Dome ničí rakety odpálené z Gazy. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Ležím na trávníku, příjemně teplý večer. Byla by to pohoda, ale je to peklo, místo hvězd totiž počítám na nebi zásahy...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!