28. května 2011 13:47 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Tornádo psovi zlomilo nohy. Domů se doplazil

Věrný pes Mason | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Věrný pes Mason | foto: Reprofoto

BIRMINGHAM O tom, že psi jsou věrní přátelé člověka, přesvědčil celou Ameriku voříšek Mason. Na konci dubna po tornádu, které se přehnalo nad obydlím jeho majitelů v americkém Birminghamu, zmizel. I když ho smršť pořádně zřídila a Mason si zlomil obě dvě přední tlapky, po čtrnácti dnech se doplazil domů.

Mason se právě schovával v garáži, když se 27. dubna nad domem jeho pánů ve čtvrti Smithfield v americkém Birminghamu ve státě Alabama prohnalo tornádo. Mason zmizel. Po čtrnácti dnech ale našel cestu domů, i když dům tornádo pořádně poničilo. Větrná smršť ale zřídila i Masona. Po svém větrném dobrodružství si totiž zlomil obě přední tlapky a domů se musel doplazit.

"Má zlomené obě nohy. Protože fraktury neměl zafixované, nemohlo mu to srůst, proto se domů musel doplazit," řekla televizi Fox veterinářka Barbara Benhartová, která Masona ošetřuje.

Díky finanční podpoře veterinární kliniky i dalších lidí se Mason dočkal nákladné operace, při které mu přední tlapky zpevnili kovovými destičkami. Léčba potrvá asi šest týdnů, pak se bude moci konečně vrátit skutečně domů. Tentokrát po svých.

hsHelena Stinglová

Najdete na Lidovky.cz