7. ledna 2011 17:08 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Trendy 2011: na výlet do Černobylu nebo na královskou svatbu

princ William | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy princ William | foto: Reuters

PRAHA Snem každé marketingové agentury je správně "tipnout", co se stane na trhu. Letos už po několikáté se o aktuální předpověď pokusila, mimo jiné, vlivná komunikační agentura JWT i server Trendhunter.com.

V minulých letech se JWT například podařilo odhadnout, že noviny budou plnit zprávy o Wikileaks, kariérní vzestup zpěvačky Lady Gaga nebo výhru Baracka Obamy v amerických prezidentských volbách.

Podle odhadů marketingových agentur by měly být tématy tohoto roku soukromí na internetu a elektronika pro děti.

1. Na dovolenou na Ukrajinu nebo do Londýna
Společně se zájmem o jarní svatbu prince Williama s Kate Middleton  2011 se do britské metropole bude chtít leckdo podívat. Některé cestovní kanceláře dokonce nabízejí víkendové pobyty speciálně zaměřené na oslavy královské svatby. V roce 2012 pak Londýn hostí Letní olympijské hry. Příští rok by tu rovněž měli dostavět největší mrakodrap v Evropě od architektonického studia italského architekta Renza Piana.

Ukrajina zase hodlá lákat turisty na trasu okolo Černobylu, včetně návštěvy "města duchů" Připjat. Letos totiž uplyne dvacet pět let od tamní tragédie. Navíc příští rok hostí společně  fotbalové mistrovství Evropy.

Jaké jsou alternativy k síti Facebook? Jak budeme platit za zboží, o kom se bude mluvit a co se bude nosit?

Více čtěte v sobotní příloze Relax v deníku

Kyberšikana přibývá: Jak před ní ochránit svoje děti?
Kyberšikana přibývá: Jak před ní ochránit svoje děti?

S vývojem sociálních sítí se stále častěji setkáváme s pojmem kyberšikana. Online svět může přinášet řadu nástrah, které se netýkají jen dospělých, ale také dětí. Co si pod kyberšikanou představit a jak můžeme děti ochránit?

Najdete na Lidovky.cz