Středa 1. února 2023, svátek má Hynek
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Třetina britských psů má nadváhu. Majitelé musejí změnit jejich zvyky

Magazín

  16:25
LONDÝN - Více než třetina psů v Británii trpí nadváhou, varovala veterinární charitativní organizace PDSA. Podle ní by navíc tento podíl mohl během nadcházejících tří let vzrůst až na polovinu, pokud majitelé nezmění zvyky svých zvířecích miláčků.
Pes (ilustrační foto)

Pes (ilustrační foto) foto: Shutterstock

V průzkumu provedeném u asi 30 000 psů v uplynulých čtyřech letech PDSA zjistila, že 35 procent z nich váží víc, než by mělo. Podle PDSA je na vině především špatná strava psů a nedostatek pohybu.

Organizace uvedla, že majitelé krmí zvířata mimo jiné zbytky od oběda, tučnými masy, sýrem, prasečíma ušima, brambůrky či sušenkami. Kolem půl milionu psů není každodenně venčeno na vycházkách.

Před čtyřmi lety mělo přitom podle průzkumu nadváhu jen 21 procent psů v Británii. Z toho lze usuzovat, že udrží-li se současný trend, může být do roku 2013 tlustá skoro polovina psů.

"Tisíce domácích zvířat má kvalitu a průměrnou délku života sníženy v důsledku obezity," podotkl veterinář PDSA.

Na propagaci zdravějšího životního stylu domácích mazlíčků organizace obnovila svou každoroční soutěž v hubnutí Pet Fit Club, v níž deset zvířat s nadváhou dostane šanci podstoupit zdarma stodenní dietetický a kondiční program pod dohledem veterinářů PDSA.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!