Středa 3. června 2020svátek má Tamara 10 °C přeháňky až bouřky Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Třetina britských psů má nadváhu. Majitelé musejí změnit jejich zvyky

Pes (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pes (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

LONDÝN Více než třetina psů v Británii trpí nadváhou, varovala veterinární charitativní organizace PDSA. Podle ní by navíc tento podíl mohl během nadcházejících tří let vzrůst až na polovinu, pokud majitelé nezmění zvyky svých zvířecích miláčků.

V průzkumu provedeném u asi 30 000 psů v uplynulých čtyřech letech PDSA zjistila, že 35 procent z nich váží víc, než by mělo. Podle PDSA je na vině především špatná strava psů a nedostatek pohybu.

Organizace uvedla, že majitelé krmí zvířata mimo jiné zbytky od oběda, tučnými masy, sýrem, prasečíma ušima, brambůrky či sušenkami. Kolem půl milionu psů není každodenně venčeno na vycházkách.

Před čtyřmi lety mělo přitom podle průzkumu nadváhu jen 21 procent psů v Británii. Z toho lze usuzovat, že udrží-li se současný trend, může být do roku 2013 tlustá skoro polovina psů.

"Tisíce domácích zvířat má kvalitu a průměrnou délku života sníženy v důsledku obezity," podotkl veterinář PDSA.

Na propagaci zdravějšího životního stylu domácích mazlíčků organizace obnovila svou každoroční soutěž v hubnutí Pet Fit Club, v níž deset zvířat s nadváhou dostane šanci podstoupit zdarma stodenní dietetický a kondiční program pod dohledem veterinářů PDSA.

Virus se mění pod rukama. Přírodní izoláty se tak nechovají, vysvětluje Peková

Molekulární bioložka a genetička Soňa Peková. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Do povědomí širší veřejnosti se molekulární bioložka a viroložka Soňa Peková z laboratoře Tilia dostala pro své neshody...

Xaver: Klobouk dolů před Klausem. V ČRo zůstávám, spory s ČT házím do jímky

Novinář Luboš Xaver Veselý | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Ve středu ho poslanci zvolili do Rady České televize. Přesto, že spolu s ním byli zvoleni i Hana Lipovská a Pavel...

Prezidentova nemoc. Neuropatie je tichá epidemie moderní doby, říká lékař

Radim Mazanec z Neuromuskulárního centra Neurologické kliniky ve Fakultní... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Brnění nohou, mravenčení, vrávoravá chůze, zakopávání a pády, ale i krutá bolest chodidel. To je hrubý výčet příznaků...