19. května 2009 16:13 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Třináctiletý Alfie není otcem dítěte

Třináctiletý Brit Alfie Patten nakonec není otcem dítěte své přítelkyně. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Třináctiletý Brit Alfie Patten nakonec není otcem dítěte své přítelkyně. | foto: Reprofoto

Třináctiletý britský chlapec Alfie Patton není otcem dítěte, které v únoru porodila jeho o dva roky starší přítelkyně Chantal a k němuž se tehdy ochotně hlásil. Na základě testů DNA o tom rozhodl soud. Skutečným otcem je vrstevník mladičké matky.

Alfie se v únoru objevil na titulní straně listu The Sun s novorozeným děvčátkem, o němž on i Chantal říkali, že je to jeho dcera. V rozhovoru doprovázejícím snímky mimo jiné řekl, že s Chantal nepomýšleli na potrat, že si myslel, že "bude dobré mít dítě", a že neví, kolik stojí pleny.

Jeho otcovství bylo ale brzy zpochybněno, když styky s Chantal přiznalo několik výrostků z jejího okolí. Na základě testů DNA pak londýnský soud přiřkl otcovství patnáctiletému Tyleru Barkerovi.

Soud tak rozhodl už v dubnu, ale verdikt zveřejnil teprve v pondělí, napsala agentura AFP. Únorové zveřejnění zprávy o údajném třináctiletém otci - který navíc vypadá ještě mladší - znovu v Británii vyvolalo debatu o sexu mladistvých.

Británie je jedna z evropských zemí s největším počtem těhotenství nezletilých. V roce 2006 otěhotnělo víc než 7000 Britek mladších šestnácti let. Nejmladším známým britským otcem je jistý Sean Steward. Stal se jím v roce 1998, kdy mu bylo dvanáct let.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz