Středa 24. července 2024, svátek má Kristýna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Trump zaskočil internet svou fotkou s tělem Rockyho. Na Twitter ji dal bez komentáře, nikdo neví proč

Magazín

  11:04
WASHINGTON - Řadu otázek, výsměch i chválu vzbudil tweet amerického prezidenta Donalda Trumpa, v němž zveřejnil fotomontáž, která ho představuje jako filmového boxera Rockyho Balbou. Žádný komentář ani popisek k fotce nepřipojil. Britský list The Guardian uvádí, že jediné, co se o tomto snímku ví, je to, že ho šéf Bílého domu zveřejnil ve středu dopoledne během dovolené v jednom ze svých golfových klubů ve floridském resortu Mar-a-Lago.

Upravená fotka Donalda Trumpa se objevila na jeho oficiálním profilu bez žádného vysvětlení. foto: Twitter - Donald J. Trump

„Kdo ví, jak si to máme interpretovat? Možná 45. prezident dostal ránu do hlavy. Nebo nám třeba dává najevo, že je bojovník. Nebo snad má plné zuby všech těch úderů pod pás,“ spekuluje The Guardian.

Upravená fotka Donalda Trumpa se objevila na jeho oficiálním profilu bez...

Mnoho uživatelů twitteru vysvětlení pro Trumpův krok má. V řadě z nich se objevuje motiv Ruska. Fiktivní boxer Rocky zvítězil nad proradným ruským soupeřem Ivanem Dragem, který měl pověst neporazitelného. „Rocky Rusko porazil - Trump jim výhry přenechává,“ napsal komik Nick Jack Pappas.

Podle některých názorů se Trump možná touto fotomontáží snaží dát najevo svou sílu v době, kdy čelí vyšetřování v Kongresu, které se týká jeho politiky vůči Ukrajině. Může to být také narážka na výrok, kterým v úterý komentoval svůj zdravotní stav a kdy se nechal slyšet, že mu lékaři při nedávné zdravotní prohlídce řekli, že má „nádhernou hruď“.

Jiní si pochvalují, že „v Bílém domě je bojovník“, a dávají mu najevo vděk za to, že „je naším šampionem“. „Nejde nemilovat, jak prezident Donald Trump provokuje liberály a elitu Demokratů. Je skvělé mít takového Američana v Bílém domě,“ ocenil Trumpa Allen Sutton, editor konzervativního portálu StewardshipAmerica.

Trumpovi kritici naopak tweet označili za výraz jeho narcismu. „Jsem to jenom já, nebo vyvolala tato fotka Trumpa Rockyho i u někoho jiného pocit, že si snad ublinknu?“ napsala herečka Angela Belcaminová.

Agentura Reuters připomíná, že film Rocky IV, v němž se objevil ruský padouch Ivan Drago, měl ve Spojených státech premiéru 27. listopadu 1985, což by mohlo vysvětlit, proč Trump fotomontáž zveřejnil zrovna v tento den. Představitel Rockyho Balboy Sylvester Stallone v rozhovoru s magazínem Variety v roce 2016 řekl, že „Donalda Trumpa miluje“.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!