Pondělí 4. prosince 2023, svátek má Barbora
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Turisté „na lovu“ celebrit

Magazín

  9:54
PAŘÍŽ - Cestovní kancelář nabízí procházky po Paříži. Lidé si mohou zahrát na paparazzi a zjistit tak, kam chodívají a kde bydlí francouzští herci, politici nebo hvězdy televizní obrazovky.

Francouzská herečka Sophie Marceau. foto: AFP

Pařížská cestovní kancelář Nomade Aventures nabízí zvědavým turistům zajímavou službu. Pořádá pro své klienty šestihodinový „hon“ na lidi, kteří se objevují na prvních stránkách společenských magazínů. Turisté si tak mohou prohlédnout francouzskou metropoli ve „stylu paparazzi“. A to za pouhých 29 eur (asi 750 korun). 

 Jak taková vycházka za celebritami probíhá, popsal deník La Libération. Sraz skupinky (může mít od čtyř do dvaceti členů) je v sobotu v deset hodin dopoledne v kanceláři nedaleko Panthéonu. Průvodkyni Gabrielle se v daný den sešlo celkem 13 klientů – mladí lidé z Remeše a dalších francouzských měst. Jeden z nich je profesorem francouzštiny, další finančním poradcem. „Obědvat budeme v jedné creperii na Saint-Germain. Neznamená to, že tam určitě budou hvězdy, obvykle tam ale chodívají,“ upřesňuje Gabrielle program procházky.

Na první zajímavé místo upozorňuje hned u Panthéonu: lyceum Jindřicha IV., kde kdysi studoval Guy de Maupassant. Také jím ale prošel známý zpěvák a herec Patrick Brusel nebo Mazarine Pingeotová, spisovatelka a dcera bývalého prezidenta Francoise Mitterranda.

Další zastávkou je restaurace Coupe-Chou, která je prý oblíbeným místem herce Jeana Renoa, chodili do ní ale i členové legendárních Beatles. Turisté si vzápětí mohou prohlédnout fascikl s obrázky celebrit, které je možné v restauraci potkat. Poté skupinka prochází ulicí Bievre: „Podívejte se na číslo 22, na zvonku je jméno Danielle Mitterrandové,“ radí průvodkyně.

Oblíbeným místem hvězd je i ostrov svatého Ludvíka, luxusní čtvrť, kam prý chodí hvězdy nakupovat. V Bonapartově ulici se průvodkyně zastaví: „U vchodu, kde vidíte dvě vázy, bydlí Catherine Deneuveová.“ Vzápětí ale turisty upozorňuje, aby nefotografovali, protože i slavní lidé mají právo na soukromí. „Trávíme čas tím, že hledáme lidi, kteří nechtějí být viděni,“ poznamenává k tomu jedna z účastnic vycházky. Později dojde i na slíbený oběd v creperii na bulváru Saint-Germaine: „Catherine Deneuveová tu byla před třemi týdny. Je moc fajn,“ ujistil turisty číšník.

Kolem světa za jeden den
Kromě celebrit a běžných zájezdů ale cestovka nabízí i další lákadla: například jednodenní vycházku po Paříži nazvanou Kolem světa. Na to, abyste projeli svět, nemusíte cestovat tisíce kilometrů, stačí jediný den – procházkou po Paříži prý člověk stihne nasát atmosféru od Japonska a Irska až po Senegal a Čínu. Obdivovatelé USA se zase mohou vydat na výlet po místech, kam v Paříži chodí Američané. Jen za 19 eur!

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!