Neděle 16. května 2021svátek má Přemysl 8 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Týdenní lyžařský kurz pro děti za 100 eur a sněžnice za úplňku. Ski Amadé láká rodiny na zimní dovolenou

(ilustrační snímek) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy (ilustrační snímek) | foto: Tomáš Rucký/SNOWtour.cz

PRAHA Lyžařské středisko v rakouských alpách Ski Amadé představilo novinky pro nadcházející zimní sezónu. Za cenu 100 eur (v přepočtu asi 2600 korun) například zajistí během tzv. Mini týdne výuku lyžování pro předškolní děti, vybavení, zábavu a ubytování v pokoji rodičů. Pro srovnání, jen pět dní skupinové výuky v Krkonoších vyjde o 1600 korun dráž.

„Snažíme se mít mnoho nabídek pro rodiny s dětmi, aby lyžování bylo něco, co si rodiny mohou dovolit,“ uvedl na tiskové konferenci člen týmu Ski Amadé Christopher Eisinger. 

Jednou z nabídek je i tzv. Cash for tricks neboli peníze za triky. V předem určených dnech se mohou děti učit nové triky na lyžích, a pokud se jim podaří, dostanou poukaz na pět euro. „Chceme přesvědčit děti, aby zkoušeli nové triky a dovednosti na lyžích,“ doplnil Eisinger. 

Ceník skipasů ve Ski Amadé

Šestidenní skipas v sezóně (od 26.01.2019 do 15.03.2019)

Dospělí
266 eur

Dospívající (roč. 2000, 01 a 02)
199 eur

Děti (roč. 2003 - 2012)
133 eur

zdroj: https://www.skiamade.com/cs/zima

Rodiny mohou ušetřit na výdajích za děti během tzv. Mini týdne od 12. do 26. ledna 2019. Půldenní lyžařská výuka po dobu pěti dní, půjčení vybavení, dětský skipas, ubytování v pokoji rodičů a doprovodný program vyjde v těchto dnech rodiče jen na 100 euro.

V českém lyžařském areálu Lipno oproti tomu skupinová čtyřhodinová výuka po dobu pěti dní vyjde na necelých 2 500 korun, výbavu i zábavu si už ale rodiče musí zajistit sami. Ve Špindlerově Mlýně je pak cena za tentýž rozsah výuky 4 190 Kč.

Lyžařské středisko Ski Amadé se nachází přímo podél Taurské dálnice na jihu od Salzburgu ve vzdálenosti 550 kilometrů od Prahy. Lyžaři a snowboardisté ve středisku mohou využít 270 vleků a lanovek a 760 kilometrů upravených sjezdovek. Zájemcům o přírodu pak nabízí netradiční zábavu v podobě výpravy ve sněžnicích za úplňku nebo večeři v gondole.

Lékařské špičky v kauze obřích pojistných podvodů. Hrozí jim až 10 let

Pojistky před soudem. Případem rozsáhlých pojistných podvodů se škodou zhruba... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Uznávaní doktoři „léčili“ neexistující zranění. V kauze tří stovek pojistných podvodů za 50 milionů korun je obžalováno...

Revmatoidní artritida může zkrátit život až o 15 let, varuje imunoložka

MUDr. Zuzana Humlová Ph.D. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Morové rány, pandemie tuberkulózy či cholery jako příčiny smrti medicína už takřka pohřbila. Nebezpečí ale číhá i u...

Tisknu se k zemi. A rakety se blíží! Reportérka pod sprchou raket Hamasu

Izraelský protiraketový systém Iron Dome ničí rakety odpálené z Gazy. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Ležím na trávníku, příjemně teplý večer. Byla by to pohoda, ale je to peklo, místo hvězd totiž počítám na nebi zásahy...