Pátek 9. června 2023, svátek má Stanislava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Týdny bloudil buší. Našli ho polomrtvého kousek od domova

Magazín

  7:00
SYDNEY - Australský mladík, který zmizel před dvěma měsíci, byl nalezen v buši jen několik minut cesty od domova. Byl vyčerpaný, vyhladovělý a pokrytý boláky a pijavicemi. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na místní policii.

Matthew Allen foto: Policie Sydney

Rodina osmnáctiletého Matthewa Allena se obávala nejhoršího, když jejich syn koncem listopadu zmizel z Westleighu na severozápadě Sydney. Jeho mobilní telefon byl od té doby nedostupný a na bankovních účtech se neobjevily žádné nové transakce. Rozsáhlé policejní pátrání po Allenovi neobjevilo ani stopu. Podle rodiny mladík trpí neupřesněnou nemocí.

Polomrtvý dva kilometry od domova

O víkendu dva horolezci zahlédli bezvládné tělo ležet v buši méně než dva kilometry od jeho domu. Allen byl pokrytý pijavicemi, pokousaný hmyzem a ztratil skoro polovinu původní hmotnosti. Byl částečně slepý, vyčerpaný a dolní části nohou a chodidel měl napadené snětí. Podle policie je zázrak, že vůbec přežil. Letecky byl přepraven do nemocnice; jeho zranění by ho ale neměla ohrožovat na životě.

ČTĚTE TAKÉ:

Záchranářům řekl, že pil vodu z potoka, který byl ale skoro vyschlý. Nežil pod žádným přístřeškem a byl tak plně vystavený rozmarům počasí - včetně minulého týdne, kdy teploty v této části Austrálie lámaly rekordy a v Sydney vystoupily na 46 stupňů Celsia. Co mladíka přimělo k odchodu z domova, zatím není jasné.

Autoři: ,
Témata: AFP, Sydney, Austrálie

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!