Sobota 31. července 2021, svátek má Ignác
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

U Bratislavy se potuluje medvěd, zřejmě ho přivábily hrozny

Magazín

  12:20
BRATISLAVA - Jen pět kilometrů od slovenské metropole Bratislavy byl spatřen mohutný medvěd. Na tomto území se tato šelma podle historických záznamů objevila naposledy kolem roku 1600.
Rozzuřený medvěd (ilustrační foto)

Rozzuřený medvěd (ilustrační foto) foto: Shutterstock

Velkého medvěda potkal před dvěma dny jeden z lesníků při obchůzce lesa ve Svätom Jure v okrese Pezinok. Nečekaný zážitek ho prý doslova šokoval. Na místo, kde zvíře viděl, se po krátké době vrátil, aby změřil a zdokumentoval jeho stopy. Stopa měřila téměř 30 centimetrů, lesníci proto odhadují, že zvíře mohlo vážit kolem 250 kilogramů.

Úřady vydaly varování
"Byl jsem na rutinní obchůzce lesem a cestu mi zkřížil majestátný medvěd. Nemohl jsem uvěřit vlastním očím," popsal setkání lesník Marián Pavelek. Vedení města vydalo výstrahu, aby obyvatelé o medvědovi věděli a byli v lese obezřetní. "Je to naprostá rarita. Medvěd pravděpodobně jen zabloudil a už je na cestě zpět, odkud přišel," řekl primátor města Svätý Jur Alexander Achberger.

Podle jiných informací mohla mohutné zvíře přilákat sladká chuť dozrávajících hroznů na vinohradech. Každopádně by však nikdo medvěda tak blízko od hlavního města nečekal. "Podle historických záznamů viděli na tomto území medvěda naposledy okolo roku 1600," konstatoval podle cas.sk lesník.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!