10. února 2012 12:30 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Voskové srdce pro Havla už stojí u Národního divadla

Výtvarníci Lukáš Gavlovský (vpravo) a Roman Švejda dokončili skulpturu Srdce pro Václava Havla. Vytvořili ji ze svíček pro zesnulého exprezidenta. Srdce bude zdobit piazzettu u Národního divadla. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Výtvarníci Lukáš Gavlovský (vpravo) a Roman Švejda dokončili skulpturu Srdce pro Václava Havla. Vytvořili ji ze svíček pro zesnulého exprezidenta. Srdce bude zdobit piazzettu u Národního divadla. | foto: ČTK

Na piazzettě u Národního divadla si mohou ode dneška lidé prohlédnout veliké srdce vytvořené ze svíček zapálených za Václava Havla.

Umělci svíčky, které lidé na počest zesnulého exprezidenta zapalovali na náměstích, sesbírali a roztavenou hmotu použili na dvoumetrovou sochu.

Lukáš Gavlovský a Roman Švejda plastiku nazvali Srdce pro Václava Havla. Zvolili tvar otevřeného srdce, do kterého lze vstoupit. Pokud to počasí dovolí, mělo by srdce u divadla vydržet do 10. dubna.

PODÍVEJTE SE:


Václav Havel zemřel 18. prosince, lidé za něj zapalovali svíčky na místech spojených s revolucí z roku 1989 i na mnoha dalších veřejných místech několik dní. Do Pražské křižovatky, smutečního průvodu a na státní pohřeb se s ním přišly rozloučit tisíce lidí.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz