Středa 29. listopadu 2023, svátek má Zina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Úctyhodný výkon: stařík se za jeden den svezl 90krát na horské dráze

Magazín

  17:10
NEW YORK - Devadesátkrát za jediný den se svezl osmasedmdesátiletý nadšenec na horské dráze nedaleko Pittsburghu. Vic Kleman strávil na oblíbené atrakci v Kennywoodském parku ve West Mifflinu pět hodin.

Horská dráha. foto: Reprofoto

Dřevěná horská dráha Jack Rabbit je součástí parku od roku 1920 a slaví právě 90. narozeniny. Možná právě to vyburcovalo Klemana, aby si ji v jednom dni sjel devadesátkrát.

Pan Kleman, který je členem amerického sdružení obdivovatelů horské dráhy, si dopřává potěšení na této atrakci od roku 1959 a obvykle se během jedné návštěvy sveze 20krát. Na svůj účet si tak může za svůj život napsat 4000 jízd.

Horská dráha Jack Rabbit je 26 metrů vysoká a 650 metrů dlouhá. Její vozíky se mohou řítit maximální rychlostí 80 kilometrů a svezení trvá necelé tři minuty. V době zahájení provozu byla nejrychlejší horskou dráhou na světě a je čtvrtou nejstarší fungující dráhou na světě.

Autoři: ,

Znáte metodu sous-vide? Vyzkoušejte Kuřecí prsa k natrhání, vaše rodina si je zamiluje!
Znáte metodu sous-vide? Vyzkoušejte Kuřecí prsa k natrhání, vaše rodina si je zamiluje!

Metoda sous-vide zajišťuje masu díky přesnému nastavení teploty a doby při vaření šťavnatost. Kuřecí prsa zůstanou měkká a plná chuti. Zapojte se...