30. června 2012 10:21 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Ukradeného Dalího kdosi poštou vrátil newyorské galerii

Ukradená malba Salvadora Dalího Cartel de Don Juan Tenorio. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ukradená malba Salvadora Dalího Cartel de Don Juan Tenorio. |

NEW YORK Malbu Salvadora Dalího, která byla ukradena minulý týden z galerie v New Yorku, kdosi v neporušené podobě poslal zpátky poštou.

Naděje, že se galerii vrátí malba z roku 1949 Cartel de Don Juan Tenorio, vzrostly tento týden poté, co galerie dostala krátkou e-mailovou zprávu od neznámé osoby, jež sdělovala, že obraz "už je na cestě zpátky", dodala policie.

ČTĚTE TAKÉ:


Balíček s obrazem byl odeslán z jistého místa v Evropě a byl označen falešným jménem i adresou odesílatele. Mluvčí galerie, která byla teprve letos otevřena na Manhattanu, odmítl případ komentovat. O události informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na místní policii.

Nejmenovaný policista vyjádřil podle Reuters přesvědčení, že publicita, které se krádeži Dalího obrazu v hodnotě zhruba 150 000 dolarů (asi tři miliony korun) dostalo, patrně zkomplikovala snahu prodat malbu na černém trhu.

Krádež se odehrála minulý týden, kdy jeden z návštěvníků galerie jednoduše sejmul obraz ze zdi, vsunul ho do nákupní tašky a odešel.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

ČTK, Lidovky.cz

Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH
Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH

r.v. 2017, naj. 55 247 km, diesel
650 000 Kč (s DPH)