29. září 2018 5:03 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Ukrajinská miss přišla o korunku. Lhala, že nebyla vdaná

Vítězka Miss Ukrajina 2018 Veronika Didusenková z Kyjeva (uprostřed). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vítězka Miss Ukrajina 2018 Veronika Didusenková z Kyjeva (uprostřed). | foto: TCH - YouTubeReprofoto

KYJEV Organizátoři soutěže Miss Ukrajina se rozhodli diskvalifikovat letošní vítězku, protože jim zatajila, že se právě rozvádí a má čtyřletého syna, a tedy nesplňuje požadavky na „miss“. „To je diskriminace,“ oponuje třiadvacetiletá modelka Veronika Didusenková z Kyjeva a odmítá korunku královny krásy vrátit.

Ředitelka soutěže nicméně před novináři již ohlásila, že novou ukrajinskou královnu krásy, která bude zemi reprezentovat na světových soutěžích, korunují v poslední zářijový den.

„Organizátor má nezadatelné právo vyloučit z řad uchazeček osobu, která poskytla nedostatečné či nepravdivé údaje,“ tvrdí šéfka soutěže Viktorija Kioseová a připomíná, že Veronika podepsala dohodu, v níž se výslovně uvádí, že nikdy nebyla vdaná, ani nemá potomka.

27.září 2018 v 10:17, příspěvek archivován: 29.září 2018 v 10:42

Miss Ukraine Stripped off Her Beauty Queen Crown Days After Emerging Winner https://t.co/sDBcxuMgUP https://t.co/21pj1Gbrd1

Jenže ostřílená modelka, která již pracovala v Paříži a Miláně, tvrdí, že tyto podmínky jsou diskriminační, a proto se dobrovolně nehodlá titulu vzdát. „Děkuji za podporu v této těžké době. Jste fantastičtí,“ vzkázala svým fanouškům. Podle tisku je mezi nimi i současný modelčin přítel, působící jako poradce šéfa prezidentské kanceláře.

28.února 2015 v 02:33, příspěvek archivován: 29.září 2018 v 10:44

Witness to #Nemtsov murder - Anna @Durickaya (via @RussianClimates) @ChristopherJM @maxseddon @nycjim http://t.co/wd3nw3X4Nq

Soutěž upoutala pozornost médií nejen skandálem okolo vítězky, ale i tím, že se mezi zápolícími krasavicemi objevila i poslední přítelkyně zavražděného ruského opozičního politika Borise Němcova. Němcov byl v únoru 2015 zabit šesti ranami z pistole na mostě přes řeku Moskvu na dohled od Kremlu a Rudého náměstí. Útok se odehrál pozdě v noci, když politik kráčel přes most se svou přítelkyní Annou Durickou.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz