17. října 2011 15:00 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Ukrajinský parlament měl na webu nahé zadky

Na webových stránkách ukrajinského parlamentu se objevily nahé zadky s nápisem 'vítejte' | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Na webových stránkách ukrajinského parlamentu se objevily nahé zadky s nápisem 'vítejte' |

Na oficiálních stránkách kyjevského parlamentu se objevily fotografie vystrčených nahých mužských zadků. Šokující snímky byly opatřeny nápisem "Vítáme vás". Po zveřejnění informace z parlamentního portálu rychle zmizely.

Obrázky předkloněných mužů se spuštěnými kalhotami nebyly umístěny na veřejně dostupných stránkách, ale v uzavřené sekci přístupné pouze po zadání hesla.

O správcích parlamentního portálu ale podle ukrajinského webu vypovídají dostatečně. Buď zanedbali zajištění serveru proti hackerům, nebo možná sami obrázky na server umístili.

Kyjevský tisk v komentáři ke skandálu upozornil, že počet útoků proti webovým stránkám ukrajinských státních orgánů se v posledních měsících několikanásobně zvýšil.


V dobré paměti je případ z počátku letošního září, kdy se na stránkách ukrajinského ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy objevily inzeráty na poskytování sexuálních služeb.

Lidovky.cz, ČTK