6. srpna 2013 7:00 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Konopí jako okrasná květina? V Británii rostlo v městských květináčích

Pěstování konopí (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pěstování konopí (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

LONDÝN V obecních květináčích v centru velšského města Newport rostlo vedle okrasných rostlin konopí. Více než dvaceti "ilegálních" rostlinek si policisté nevšimli, ačkoli podle britského deníku Daily Telegraph denně chodili kolem nich.

Konopné rostlinky vesele rašily mezi begoniemi a petúniemi, jimiž radnice chtěla oživit ulice města na jihu Walesu. Obyvatelům se výzdoba líbila. Když policie konečně dostala hlášení, konopí kdosi sklidil dřív, než muži zákona dorazili na místo.

Že jde o konopí, si uvědomil 29letý podnikatel Dean Beddis. "Nikdy předtím jsem neviděl růst konopí v přírodě, takže to pro mě byl bláznivý pohled," řekl Beddis. "Pomyslel jsem si, že Newport se asi chce stát novým Amsterodamem a dělá vše pro vítězství v soutěži Město v rozkvětu," dodal muž. Připustil, že konopí je krásná rostlina a v městských ulicích se skvěle vyjímala.

Několik rostlin se našlo jen pár set metrů od hlavní policejní stanice Newportu, takže policisté kolem nich denně chodili do práce, napsal Daily Telegraph.

Lidovky.cz, ČTK