Čtvrtek 23. března 2023, svátek má Ivona
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Umberto Eco nesnáší autora „Šifry“ Browna

Magazín

  8:07
ŘÍM - Umberto Eco a Dan Brown. Zabývají se stejnými konspiračními teoriemi, ale za jeden stůl by si nesedli. Světoznámý italský spisovatel totiž podle sobotního vydání deníku La Repubblica autora bestselleru Šifra mistra Leonarda naprosto nesnáší.

Eco. foto: Pavel Wellner, Lidové noviny

„Je to intrikán, který šíří nepravdivé informace a obohacuje se odpadovým materiálem,“ cituje list Eca, který se proslavil zejména románem Jméno růže. Čtyřiasedmdesátiletý Eco také rozhodně odmítl pozvání toskánské obce Vinci k setkání s Danem Brownem.

„Pojedu do Vinci při jiné příležitosti, až tam bude nějaký skutečný spisovatel,“ prohlásil údajně.  Kniha Šifra mistra Leonarda vychází z předpokladu, že Ježíš Kristus měl s Máří Magdalenou dítě, jehož potomci dosud žijí.

Stejnou teorii zmiňuje i Eco v záhlaví jedné z kapitol svého románu Foucaultovo kyvadlo. Eco - podobně jako Brown - se v něm zabývá hledači záhad a svatého grálu. Stejnou odpověď dostane i na svou otázku počítač ve Foucaultově kyvadle.

Více se dočtete v dnešním vydání Lidových novin
Autoři: ,

Jak naplno využít příspěvek od zdravotní pojišťovny?
Jak naplno využít příspěvek od zdravotní pojišťovny?

Připravit se na příchod miminka je poměrně náročné, a to i po finanční stránce. Věděli jste, že vám pomůže vaše zdravotní pojišťovna? Ta umožňuje...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat