22. května 2006 8:07 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Umberto Eco nesnáší autora „Šifry“ Browna

Spisovatel Umberto Eco. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Spisovatel Umberto Eco. | foto: Pavel Wellner, Lidové noviny

ŘÍM Umberto Eco a Dan Brown. Zabývají se stejnými konspiračními teoriemi, ale za jeden stůl by si nesedli. Světoznámý italský spisovatel totiž podle sobotního vydání deníku La Repubblica autora bestselleru Šifra mistra Leonarda naprosto nesnáší.

„Je to intrikán, který šíří nepravdivé informace a obohacuje se odpadovým materiálem,“ cituje list Eca, který se proslavil zejména románem Jméno růže. Čtyřiasedmdesátiletý Eco také rozhodně odmítl pozvání toskánské obce Vinci k setkání s Danem Brownem.

„Pojedu do Vinci při jiné příležitosti, až tam bude nějaký skutečný spisovatel,“ prohlásil údajně.  Kniha Šifra mistra Leonarda vychází z předpokladu, že Ježíš Kristus měl s Máří Magdalenou dítě, jehož potomci dosud žijí.

Stejnou teorii zmiňuje i Eco v záhlaví jedné z kapitol svého románu Foucaultovo kyvadlo. Eco - podobně jako Brown - se v něm zabývá hledači záhad a svatého grálu. Stejnou odpověď dostane i na svou otázku počítač ve Foucaultově kyvadle.

Více se dočtete v dnešním vydání Lidových novin
Lidové noviny, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz