Středa 5. října 2022, svátek má Eliška
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Umíte kouzlit a chcete vydělávat miliony? Staňte se čarodějnicí v Anglii

Magazín

  10:52
LONDÝN - Kdo by nechtěl vydělávat 50.000 liber (asi 1,5 milionu Kč) ročně v zaměstnání nepoznamenaném stresem, s pružnou pracovní dobou a bez nutnosti společensky se oblékat? Zájemci o takový ráj stačí popadnout černý špičatý klobouk, opatřit si zašlý černý hábit a osvěžit si v paměti, jak proměnit nevrlého souseda v myš.

Jeskyně ve Wookey Hole hledá přátelskou čarodějnici. foto: Reprofoto

Turistická atrakce, jeskyně Wookey Hole v Somersetu na jihozápadě Anglie, totiž hledá "čarodějnici" a od počátku týdne se jí přihlásila už stovka zájemců.

Legenda praví, že v jeskyních žila mocná čarodějnice, kterou středověký opat z Glastonbury proměnil v kámen, aby zbavil vesničany její kletby.

Dosavadní "čarodějnice" prý odešla do penze. Úspěšný kandidát, který bude žít v "prostorné" jeskyni, se musí umět nepříjemně chichotat, nesmí být alergický na kočky a bude se od něj také chtít, aby při konkurzu plánovaném na 28. července splnil celou řadu úkolů, včetně kouzlení.

Vítěz konkurzu ale nemusí působit hrůzostrašně. "Chceme přátelskou čarodějnici s ďábelským přídechem," vysvětlila marketingová asistentka Gayle Penningtonová. "Jsme rodinná atrakce, proto nechceme děsit děti." Protože tamní úřady jdou s dobou, mohou se v souladu se zákonem o rovnosti pohlaví o místo čarodějnice ucházet muži, ženy i transsexuálové.

Autor:

Puč v Kremlu? Vzpoura generálů? Už se řeší, kdo nahradí Putina

Premium Vzhledem k průběhu ruského vojenského dobrodružství na Ukrajině se začínají objevovat spekulace, že vláda Vladimira...

Bez jazyků i peněz. Čtyřicátnice svým cestováním „Za Kačku“ nakazila tisíce lidí

Premium Levně za posledních pár let navštívila čtyři světadíly, 45 zemí a 69 ostrovů. „Prachobyčejná“ Kateřina Ostrá z Blanska...

Tajemství ženského mokrého orgasmu odkryto. Pokus zjistil původ tekutiny

Premium Záhada to byla pro ženy, pro muže, pro vědecké kruhy. Squirting, ženský mokrý orgasmus, byl dlouho neznámou, včetně...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat