Pondělí 4. prosince 2023, svátek má Barbora
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Umíte kouzlit a chcete vydělávat miliony? Staňte se čarodějnicí v Anglii

Magazín

  10:52
LONDÝN - Kdo by nechtěl vydělávat 50.000 liber (asi 1,5 milionu Kč) ročně v zaměstnání nepoznamenaném stresem, s pružnou pracovní dobou a bez nutnosti společensky se oblékat? Zájemci o takový ráj stačí popadnout černý špičatý klobouk, opatřit si zašlý černý hábit a osvěžit si v paměti, jak proměnit nevrlého souseda v myš.

Jeskyně ve Wookey Hole hledá přátelskou čarodějnici. foto: Reprofoto

Turistická atrakce, jeskyně Wookey Hole v Somersetu na jihozápadě Anglie, totiž hledá "čarodějnici" a od počátku týdne se jí přihlásila už stovka zájemců.

Legenda praví, že v jeskyních žila mocná čarodějnice, kterou středověký opat z Glastonbury proměnil v kámen, aby zbavil vesničany její kletby.

Dosavadní "čarodějnice" prý odešla do penze. Úspěšný kandidát, který bude žít v "prostorné" jeskyni, se musí umět nepříjemně chichotat, nesmí být alergický na kočky a bude se od něj také chtít, aby při konkurzu plánovaném na 28. července splnil celou řadu úkolů, včetně kouzlení.

Vítěz konkurzu ale nemusí působit hrůzostrašně. "Chceme přátelskou čarodějnici s ďábelským přídechem," vysvětlila marketingová asistentka Gayle Penningtonová. "Jsme rodinná atrakce, proto nechceme děsit děti." Protože tamní úřady jdou s dobou, mohou se v souladu se zákonem o rovnosti pohlaví o místo čarodějnice ucházet muži, ženy i transsexuálové.

Autor:

Adventní kalendář eMimino 2023: Vyhrajte dárky pro sebe či ostatní!
Adventní kalendář eMimino 2023: Vyhrajte dárky pro sebe či ostatní!

Užijte si s námi předvánoční čas a sledujte Adventní kalendář 2023. Každý den na vás čeká jeden originální dárek, kterým můžete udělat radost sobě...